پربازدیدترین ها

سرویس: تازه های خبر کد خبر: 221787 ۰۸:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۱

بازگشت آرامش به جنوب لبنان همزمان با شادی لبنانی‌ها از پاسخ مقاومت

خبرنگار الجزیره اعلام کرد، در پی تشدید نظامی چند ساعته بین حزب‌الله لبنان و نیروهای اشغالگر آرامش به مناطق مرزی بین سرزمین‌های اشغالی و لبنان بازگشته است، این موضوع را یک عضو حزب‌الله نیز تاکید کرده است.

به گزارش بازی دراز، 

 فرماندهی منطقه شمالی در ارتش رژیم صهیونیستی هم بازگشت اوضاع به حالت عادی را در تمام مناطق مرزی با لبنان مورد تایید قرار داد.

در عین حال یک منبع امنیتی لبنان به الجزیره گفت، حملات رژیم صهیونیستی در پی هدف گرفتن روستاها با بیش از ۴۰ گلوله تانک متوقف شده است.

منابع نظامی صهیونیستی نیز تاکید کردند، درگیری با حزب‌الله لبنان در مزرها به نظر پایان یافته است.

یک منبع امنیتی در حزب‌الله هم بر این مساله صحه گذاشت و گفت: حزب‌الله فعلا قصدی برای تشدید تنش بعد از اتفاقات روز یکشنبه ندارد.

حسن فضل‌الله، عضو فراکسیون حزب‌الله لبنان در پارلمان این کشور شب گذشته تاکید کرد: وضعیت در روستاهای جنوبی عادی و تحت کنترل است و ساکنان این روستاها به فعالیت‌های عادی خود مشغول هستند.

وی خاطرنشان کرد: دشمن (اسرائیل) امروز دریافته است لبنان کشوری جولانگاه تجاوزگری‌هایش نیست بلکه هرگونه تجاوزی با پاسخ مناسب روبه‌رو خواهد شد.

فضل الله در جریان بازدید از روستای مرزی مارون الراس که مورد حملات توپخانه‌ای رژیم صهیونیستی در روز یکشنبه قرار گرفت، این اظهارات را مطرح کرد.

همچنین ساکنان جنوب در راهپیمایی‌هایی خودجوش برای نشان دادن شادی خود از پاسخ مقاومت اسلامی به تجاوزات رژیم صهیونستی به خیابان‌ها آمدند.

آنها بر حمایت خود از مقاومت هر چه قدر هم که قربانی و تلفات داشته باشد، تاکید کردند.

همچنین شهروندان لبنانی در بنت جبیل با خودروهای خود به خیابان‌ها آمده و شادی خود را از واکنش مقاوت نشان دادند.

اما آن طرف قضیه دولت آمریکا که همواره حامی سرسخت و بی‌وقفه تجاوزات رژیم صهیونیستی در منطقه است به این موضع خود ادامه داده و بار دیگر حمایت کامل خود را از "حق رژیم صهیونیستی در دفاع از خود" اعلام و نسبت به تنش روبه فزونی در مرزهای سرزمین‌های اشغالی و لبنان ابراز نگرانی کرد.

یک مسؤول آمریکایی در وزارت خارجه این کشور بدون اشاره به تجاوزات رژیم صهیونیستی تنها حزب‌الله را مقصر نشان داده و از آن خواست دست از آنچه اقدامات خصمانه" خوانده، بردارد چراکه به امنیت لبنان و ثبات آن ضربه می‌زند.

این مسؤول آمریکایی ادعا کرد، آنچه رخ داد نمونه دیگری از نقش این حزب علیه ثبات منطقه‌ای است!

همچنین وزارت خارجه فرانسه تمام طرف‌ها را به خویشتن داری به منظور کاهش تنش در مرزهای دو طرف فراخواند.

ایمن الصفدی، وزیر خارجه اردن نیز در دیدار با همتای سوئدی خود تاکید کرد: باید به حاکمیت لبنان احترام گذاشته شده و امنیت آن حفظ شود.

الصفدی نسبت به پیامدهای هرگونه تنش در منطقه هشدار داد و بر لزوم احترام به قطعنامه ۱۷۰۱ شورای امنیت و حاکمیت لبنان و تمامیت ارضی این کشور تاکید کرد.