پربازدیدترین ها

سرویس: تازه های خبر کد خبر: 221786 ۰۸:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۱

نعیم قاسم: مقاومت معادله قدرت در منطقه را تثبیت کرد

معاون دبیرکل حزب‌الله لبنان در سخنانی تأکید کرد که مقاومت موفق شد با شکست رژیم صهیونیستی معادله قدرت در منطقه را تثبیت کند.

به گزارش بازی دراز، 

به نقل از سایت النشره لبنان، نعیم قاسم، معاون دبیرکل حزب‌الله لبنان در سخنانی به مناسبت ماه محرم اظهار کرد: اسرائیل تلاش کرد شکستی را که با بیرون انداختنش از لبنان در سال ۲۰۰۰ متحمل شد، با تجاوزگری ژوئیه سال ۲۰۰۶ جبران کند، ولی مجددا شکست خورد و نتوانست دوباره لبنان را اشغال کند. اسرائیل پس از سال ۲۰۰۶ سرگردان و بلاتکلیف بود که چگونه بدون جنگ بر ما پیروز شود و چگونه با اقدام‌های امنیتی و نظامی محدود دستاوردهای بیشتری کسب کند اما مقاومت، اسرائیل را به تبعیت از قواعد درگیری‌ای مجبور کرد که منجر به بازدارندگی آن شد.

وی افزود: مقاومت متعهد شد به هر گونه تجاوزگری اسرائیل پاسخ دهد، در مقابل تل‌آویو خواست تا از طریق تجاوزی که علیه سوریه صورت گرفته است قواعد درگیری را تغییر دهد. آن‌ها (اسرائیلی‌ها) خواستند دست به عملیات امنیتی در ضاحیه جنوبی بزنند، بدون اینکه رد پایی از آن‌ها به جای بماند اما به لطف خدا رسوا شدند آنها باید هزینه این تجاوزگری را بپردازند.

نعیم قاسم در ادامه تاکید کرد که حزب‌الله خواهان حفظ قدرت بازدارندگی و قواعد درگیری به منظور جلوگیری از وقوع امور خطرناکتر است.

معاون دبیرکل حزب‌الله در پایان خاطرنشان کرد: ما در حرف و عمل در مسیر پیروزی قرار داریم. مقاومت از لبنان حفاظت کرده و توانسته با شکست اسرائیل معادله قدرت در منطقه را تغییر دهد.