پربازدیدترین ها

کد خبر: 221731 ۱۲:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۶

مسئولان هیئت های مذهبی سرپلذهاب با امام جمعه شهرستان دیدار کردند/لزوم برگزاری مراسم سوگواری در شأن عاشورا و تاسوعای حسینی

بازی دراز1404: مسئولان هیئت های مذهبی شهرستان باامام جمعه سرپلذهاب در آستانه محرم گرد هم آمدند و در مورد لزوم برگزاری مراسم سوگواری در شأن عاشورا و تاسوعا بحث و تبادل نظر کردند.

مسئولان هیئت های مذهبی سرپلذهاب با امام جمعه شهرستان دیدار کردند/لزوم برگزاری مراسم سوگواری در شأن عاشورا و تاسوعای حسینی

به گزارش بازی دراز، امام جمعه سرپلذهاب حجت الاسلام جواد فاطمی نسب در این جلسه درخصوص ایام محرم الحرام‌‌ نکات مهمی جهت برنامه ریزی و برگزاری سوگواری هیئات مذهبی عنوان کرد و گفت:مبلغین و مداحان باید از قیام امام حسین(ع) برای استحکام و تثبیت نظام استفاده کنند و جامعه امروز را با عاشورای امام حسین(ع) تطبیق دهند.

وی صدای بلندگوهای هیئت ها را هم یکی دیگر از مسائلی مورد توجه ویژه دانست و تاکید کرد: هیئت ها حداکثر تا ساعت۲۴ شب عزاداری کنند تا مزاحمتی هم برای مردم ایجاد نشود در غیر این صورت اداره تبلیغات اسلامی از فعالیت آنها جلوگیری خواهد کرد.

وی گفت: هیئات سوگواری در روزهای عاشورا و تاسوعا بصورت تجمع بزرگ در جوار حرم احمدابن اسحاق.ره حضور داشته باشند وعزاداری متمرکز داشته باشند.

ایشان تاکید کرد: هیئت های مذهبی با همکاری و هماهنگی لازم، عزاداری بزرگ و اجتماع بزرگ سینه زنان در روزعاشورا در جوار حرم داشته باشندهمچنین با تجمع بزرگ هیئتهای مذهبی شهرستان، مراسم در روز تاسوعای حسینی برگزار و عزاداران به یاد حضرت عباس(ع) بر سروسینه زده وبه عزاداری پردازند.