5. شهريور 1398 - 12:53   |   کد مطلب: 221714
رییس پلیس فتا استان یزد گفت: فردی ۲۷ ساله که به ‌صورت غیرقانونی اقدام به صدور مدارک تحصیلی می‌کرد، در روند بررسی پرونده پولشویی شناسایی و دستگیر شد.

به گزارش بازی دراز، 

سرهنگ «مرتضی ابوطالبی» در تشریح این خبر اظهار کرد: حدود یک‌ماه پیش جوانی ۲۷ ‌ساله با موضوع سوء‌استفاده از کارت‌های بانکی و سیم‌کارت افراد شناسایی و دستگیر شد که در حین بررسی ادله‌ دیجیتال مکشوفه وی، کارشناسان این پلیس با مواردی از مدارک تحصیلی مواجه شدند که با بررسی بیشتر و اخذ اعترافات متهم مشخص شد که اقدام به جعل مدارک نیز کرده است، با هماهنگی مرجع قضائی، تحقیقات تخصصی کارشناسان این پلیس برای بررسی موضوع آغازشد.

وی افزود: در مراحل تحقیقات پلیس و احضار افرادی که مدرک تحصیلی برای آنها صادر شده بود، مدعی بودند که متهم با اخذ دو میلیون تومان برای جعل مدرک لیسانس با رشته‌های مورد نیازشان از آنها اقدام به صدور این مدارک کرده است.

رییس پلیس فتا استان یزد گفت: عموم مردم توجه داشته باشند که تهیه و ارائه مدارک جعلی برای آنها تبعات غیرقابل جبرانی به همراه دارد، از جمله در هنگام استخدام و همچنین اگر افراد با این مدارک جعلی اقدام به ثبت‌نام در دانشگاه کنند پس از استعلام از آموزش و پرورش مشخص شده مدرک جعلی بوده و تمام سوابق تحصیلی آنها باطل می‌شود.

سرهنگ ابوطالبی خاطرنشان کرد: از همه کاربران فضای مجازی تقاضا داریم در صورت مواجهه با موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس Cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش کنند.

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها