پربازدیدترین ها

کد خبر: 221658 ۱۲:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۱

امام جمعه سرپلذهاب:

طلاب و روحانیون باید ائمه(ع) را الگوی خویش قرار دهند/حلم و بردباری مهمترین خصوصیات امام موسی کاظم(ع)

بازی دراز1404:امام جمعه سرپلذهاب گفت: طلاب و روحانیون باید ائمه(ع) را الگوی خویش قرار دهند و بدانند که برای هدایت مردم باید ابتدا خودشان آمادگی داشته باشند، اهل معنویت باشند و وابسته به دنیا نباشند تا سخنانشان در مردم اثر داشته باشد.

طلاب و روحانیون باید ائمه(ع) را الگوی خویش قرار دهند/حلم و بردباری مهمترین خصوصیات امام موسی کاظم(ع)

به گزارش بازی دراز، حجت الاسلام جواد فاطمی نسب در گفتگو با خبرنگار ما ضمن تبریک ولادت باسعادت امام موسی کاظم.ع.گفت:امام موسی کاظم(ع) در عصر یکی از ستمکار‌ترین و پرقدرت‌ترین خلفا یعنی هارون الرشید زندگی می‌کردند، هارون فرد بسیار ظالمی بود و شرایط سختی برای امام(ع) ایجاد کرد؛ اما هفتمین پیشوای شیعیان از هیچ تلاشی در راستای انجام رسالت خود کوتاه نیامد.

وی با بیان اینکه شیعیان همواره در مسیر این امام همام حرکت کردند و پیرو ایشان بودند؛گفت:امام کاظم(ع) دارای فروتنی، حلم، صبر، بردباری، ایثار و فداکاری بودند که باید الگوی همه باشد و اگر این خصوصیات در هر شخصی باشد .

در پایان خاطر نشان کرد: طلاب و روحانیون باید ائمه(ع) را الگوی خویش قرار دهند و بدانند که برای هدایت مردم باید ابتدا خودشان آمادگی داشته باشند، اهل معنویت باشند و وابسته به دنیا نباشند تا سخنانشان در مردم اثر داشته باشد.