پربازدیدترین ها

کد خبر: 221533 ۱۳:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۳

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه خبرداد :

اختتامیه جشنواره کتابخوانی رضوی باهدف نهادینه کردن سیره رضوی و فرهنگ کتاب و کتابخوانی

بازی دراز 1404 : مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه گفت : جشنواره کتابخوانی رضوی باهدف نشر و نهادینه کردن سیره رضوی و فرهنگ کتاب و کتابخوانی و مطالعه در جامعه در شهرستان سرپلذهاب به کار خود پایان داد .

 اختتامیه جشنواره کتابخوانی رضوی باهدف نهادینه کردن سیره رضوی و فرهنگ کتاب و کتابخوانی

به گزارش بازی دراز، معصومه حسنی خوانسار درمراسم اختتاحیه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی اظهارداشت : جشنواره کتابخوانی رضوی مدت 4سال است که در کشور اجرا می شود وامروز در شهرستان سرپلذهاب به کار خود پایان داد.

وی افزود : هدف از برگزاری این جشنواره نشرو نهادینه کردن سیره رضوی و فرهنگ کتاب و کتابخوانی و فرهنگ مطالعه و آشنایی مردم با امام رئوف می باشد.

ایشان بابیان اینکه ان جشنواره در چهار موضوع برگزار می شود ادامه داد :  زندگینامه حضرت فاطمه (س)، زندگینامه امام رضا(ع) ،زندگینامه احمد ابن موسی( ع) و زندگینامه امام جواد(ع) چهار موضوعی است که در این جشنواره ارائه  گردید.

مدیر کل کتابخانه های عمومی استان اذعان داشت : 12 عنوان کتاب از طرف نهاد کتابخانه های عمومی کشور معرفی شده که 4 عنوان مربوط به کودکان ، 3 عنوان مختص نوجوانان و 5 عنوان نیز به بزرگسالان اختصاص داشت .

حسنی خوانسار تصریح کرد : این جشنواره بصورت آنلاین ومکتوب برگزار شده و افراد  بصورت فردی یا خانوادگی در آن شرکت کردند.

وی ادامه داد : سهم استان کرمانشاه شرکت 27هزار و700 نفر بود که 188 نفر برگزیده داشت وسهم شهرستان سرپلذهاب دراین جشنواره  شرکت یک هزارو 500 نفر دراین جشنواره است که 10 نفر برگزیده  داشت و 10 نفر دیگر نیز توسط کمیته امداد تقدیر شد.

ایشان بابیان اینکه در زلزله سل 96 دوکتابخانه عمومی شهر سرپلذهاب آسیب دید اذعان داشت : ساختمان یکی از کتابخانه ها به کلی تخریب شد و درحال بازسازی است و یک ساختمان دیگر نیز نیازمند مقاوم سازی بود که مکانی مناسب برای آن اجاره شده و ساختمان کتابخانه در حال مقاوم سازی و تعمیرات است.

فرماندار سرپلذهاب درادامه این مراسم اظهارداشت : خدمت رسانی واقعی نیازمند بالارفتن سطح آگاهی واطلاعات مسئولین از موضوعات ومسائل مختلف جامعه است واین درسایه مطالعه و کتابخوانی حاصل می شود.

محبت جمالی نیا افزود : کسانی که امروز در جایگاهی برای خدمت رسانی هستند باید خود اهل کتابخوانی ومطالعه بوده و هم ترویج دهنده فرهنگ کتابخوانی در جامعه باشند.

وی اذعان داشت : شهرستان سرپلذهاب در حوزه علوم انسانی همواره در استان پیشگام بوده است و امروز در اثر زلزله و سیل به زیرساختهای شهرستان آسیب رسیده است که باید هرچه سریعتر بازسازی شود .

ایشان بابیان اینکه زیرساخت کتابخانه ها باید مورد توجه ویژه واقع شود ادامه داد : تداوم فعالیت کتابخانه های عمومی و توسعه زمینه کتابخوانی ومطالعه جامعه از نگاههای ویژه استاندار و مسئولین مربوطه به فرهنگ کتاب و کتابخوانی است .

فرماندار شهرستان تصریح کرد : رشد فکری و فرهنگی جامعه نیازمند ارتباط با کتاب و رفتن به سوی مطالعه علمی است و صرف پرداختن به اطلاعات موجود در فضای مجازی نمی تواند باعث توسعه جامعه شود.

جمالی نیا افزود : ما باید علاوه بر فرصت سازی از تهدیدات مراقب توطئه ها و ترفندهای دشمنان انقلاب واسلام باشیم تا بتوانیم استقلال و آزادی کشور را حفظ کرده و این سرافرازی و اقتدار را همچنان دنبال کنیم.

 

مراسم اختتامیه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی با حضور مدیرکتابخانه های عمومی استان،فرماندار و جمعی از مسئولین شهرستان در محل کتابخانه عمومی علامه امینی برگزار شد.

 

 

انتهای پیام/