21. مرداد 1398 - 20:14   |   کد مطلب: 221500
بازی د راز1404: دکتر قالیباف باحضور در شهرستان سرپلذهاب در مراسم افتتاح واحدهای مسکونی زلزله زدگان روستای الیاسی دشت ذهاب شرکت کرد.

به گزارش بازی دراز،دکترمحمدباقر قالیباف در سفری یکروزه به شهرستان سرپلذهاب از روند بازسازی روستاهای الیاسی دشت ذهاب شهرستان بازدید کرده ودر جریان روند بازسازی آنها قرارگرفت.

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه سفر خود با االی روستاهای الیاسی دیدار وگفتگو کرده ودر مشکلات و مسائل آنها قرارگرفت.
افتتاح واحدهای مسکونی زلزله زدگان برنامه پایانی دکتر قالیباف در سفر به شهرستان سرپلذهاب بود.
وی در مراسم افتتاحیه این واحدها حضور یافته و به ایراد سخن پرداخت.

قالیباف در حاشیه این مراسم در گفتگو باخبرنگار مااظهارداشت : بعداز وقوع زلزله تلخ کرمانشاه با دوستان جهادی خود به این منطقه آمده و مشارکت در ساخت ۱۰۰ واحد مسکونی را برعهده گرفتیم.
وی افزود : امروز ساخت و ساز این واحدهای مسکونی در روستاهای الیاسی دشت ذهاب به پایان رسیده و آئین افتتاح آنها برگزار می شود.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد : بازسازی واحدهای مسکونی زلزله زدگان دراین مناطق به پایان رسیده و مردم سرو سامان یافته اند ولی ساخت مساجد روستایی هنوز اتمام نیافته که باهمت خود مردم در حال انجام است.
قالیباف اذعان داشت : مردم سراسر کشور درحال کمک به زلزله زدگان هستند اما باراصلی بازسازی زیر ساختهای روستا بردوش خود اهالی روستا می باشد که باوجود اینکه خود زلزله زده میباشند اما همت کرده و درحال کمک به بازسازی زیرساختهای روستا هستند.
وی ادامه داد : کاراصلی گروههای جهادی توانمندسازی روستائیان است که در حال انجام است تا افراد تحصیلکرده و توانمند ساکن در روستا بتوانند با راه اندازی مشاغل مناسب در زمینه اقتصادی و معیشتی توانمند شوند.

نماینده مردم سرپلذهاب در مجلس شورای اسلامی در ادامه اظهارداشت : بعداز وقوع زلزله آبانماه سال ۱۳۹۶ در سرپلذهاب مردم سراسر کشور به یاری زلزله زدگان آمدند که بخشی از این کمکها توسط گروههای جهادی صورت گرفت .
فرهاد تجری افزود : گروههای جهادی هم درزمینه امدادرسانی و هم در زمینه بازسازی واحدهای مسکونی فعالیت داشتند و بخشی از این اقدامات هم به فعالیتهای روانشناسی و دلگرم کردن زلزله زدگان به بازسازی و آینده اختصاص داشت .
این نماینده مجلس اذعان داشت : مشارکت در بازسازی واحدهای مسکونی افراد ضعیف و کم درآمد و تامین و تعبیه لوازم بازی کودکان و امکانات ورزشی روستاهای الیاسی از اقداماتی است که توسط گروه جهادی امام رضا(ع) انجام گرفت و امروز شاهد به ثمر رسیدن این فعالیتها باحضور دکتر قالیباف هستیم.
نائب رئیس کمیسیون اصل۹۰ مجلس شورای اسلامی افزود : بازسازی در مناطق روستایی تقریبا اتمام یافته و زیرساختهای آن نیز درحال انجام است که با تزریق اعتبارات تخصیص یافته قطعا بازسازی زیرساختها سرعت بیشتری خواهد گرفت.

قرارگاه جهادی امام رضا (ع) در ساخت تعداد ٨٠ واحد مسکونی زلزله زدگان روستاهای الیاسی دشت ذهاب شهرستان مشارکت داشته و امروز مراسم افتتاح این واحدهای مسکونی را برگزار کرد.
این قرارگاه جهادی در زمینه توانمند سازی جوانان روستا نیز فعالیت خواهدداشت.

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها