15. مرداد 1398 - 10:01   |   کد مطلب: 221428
منابع آگاه امروز (سه‌شنبه) از حمله هوایی نیروهای موسوم به "ارتش ملی لیبی" به دانشکده هوایی شهر مصراته خبر دادند.

به گزارش بازی دراز، 

 خبرگزاری رویترز به نقل از یک منبع نظامی اعلام کرد که نیروهای موسوم به "ارتش ملی لیبی" به رهبری خلیفه حفتر در ساعات اولیه صبح امروز دانشکده نیروی هوایی شهر مصراته را بمباران کردند.

در همین راستا، یکی از اهالی مصراته گفت که صدای انفجار بسیار شدید بود و در سراسر این شهر شنیده شد.

همچنین دفتر رسانه‌ای اتاق عملیات الکرامه وابسته به ارتش ملی لیبی شامگاه دوشنبه اعلام کرد که نیروهای‌شان تا ساعت هشت عصر پنج بار محل استقرار گروه‌های مسلح چادی در شهر مُرزُق را هدف قرار دادند.

این درحالی است که شبکه الجزیره صبح دوشنبه به نقل از چند منبع پزشکی در بیمارستان شهر مُرزُق در جنوب غربی لیبی اعلام کرد که حدود ۴۰ غیرنظامی به دنبال حمله هوایی یک پهپاد وابسته به نیروهای ارتش ملی لیبی به یک مراسم عروسی در این شهر کشته شدند.

طبق این گزارش، در جریان این حمله ۴۰ تن دیگر نیز مجروح شدند.

این اقدام واکنش بین‌المللی به همراه داشت.

در همین راستا، اتحادیه اروپا با صدور بیانیه‌ای تأکید کرد که حملات کورکورانه به مناطق مسکونی جنایت جنگی به شمار می‌روند و باید هرچه سریعتر متوقف شود و این حمله نشان می‌دهند که طرف‌های درگیر قدرت پایان دادن به بحران لیبی را ندارند.

اتحادیه اروپا در ادامه این بیانیه بر ضرورت مجازات عاملان جنایات جنگی و ناقضان قانون انسانی بین‌المللی تأکید کرد و از طرف‌های درگیر در لیبی خواست تا از تلاش‌های غسان سلامه فرستاده ویژه سازمان ملل به لیبی برای از سرگیری مذاکرات و آتش‌بس به مناسبت عید قربان حمایت کنند.

شورای امنیت نیز در بیانیه‌ای ضمن تأیید درخواست غسان سلامه برای آتش‌بس به مناسبت عید قربان، آورده است که این آتش‌بس باید همراه با اتخاذ تدابیری برای ایجاد اعتماد میان طرف‌های لیبیایی باشد.

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها