15. مرداد 1398 - 9:59   |   کد مطلب: 221425
‌مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان تهران گفت: در فاز اول اجرای طرح اینترنت پرسرعت روستایی، دو روستای جلیل آباد و طارند بالا به این شبکه متصل می شوند.

به گزارش بازی دراز، 

مرتضی رضایی در نشست بررسی مشکلات ارتباطی و مخابراتی شهرستان پیشوا طی سخنانی بیان کرد: استان تهران رتبه اول کشور را در شاخص های توسعه ارتباطی و فناوری اطلاعات را دارد.

 

وی افزود: این توسعه فقط مختص شهر تهران نیست و با تلاش شرکت مخابرات، شهرستان های استان جلوتر هستند و همه واگذاری ها به روز است، در حالی که در شهر تهران هم اینگونه نیست.

 

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان تهران ادامه داد: در حال حاضر ۲۳ هزار مورد منصوبه، ۱۸ هزار دایر شده و ۳ هزار شماره آماده واگذاری در پیشوا وجود دارد.

 

وی با بیان اینکه همه ۳۴ روستای پیشوا دارای حداقل های ارتباطی هستند، افزود: روستاییان خواستار اینترنت پهن باند روی خطوط تلفن همراه هستند که مستلزم همکاری اپراتورهای تلفن همراه است.

 

رضایی گفت: در حال حاضر از محل منابع و اعتبارات دولت، اینترنت پرسرعت را به روستاها بردیم و در پیشوا نیز روستاهای جلیل آباد و طارند بالا در فاز اول این طرح دارای اینترنت پرسرعت های وب می شوند که قابلیت رومینگ با شبکه همراه اول را دارد.

 

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان تهران افزود: در فاز بعدی این طرح همه روستاها به شبکه اینترنت پر سرعت روستایی متصل خواهند شد.

 

وی خاطرنشان کرد: پایش روستاهای بالای ۲۰ خانوار در تمام کشور و در شهرستان پیشوا در حال انجام است و همه اطلاعات این روستاها در زمینه شبکه تلفن همراه و تلفن ثابت، پست، پست بانک و دفاتر پیشخوان بررسی و آنالیز می شود و رفع کمبودها در دستور کار قرار خواهد گرفت.

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها