14. مرداد 1398 - 11:18   |   کد مطلب: 221403
‌مدیرکل پزشکی قانونی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: از ابتدای سالجاری تاکنون شاهد افزایش فوت ناشی از غرق‌شدگی در این استان بوده ایم.

به گزارش بازی دراز، 

18مورد فوت ناشی از غرق شدگی از ابتدای سالجاری تاکنون در مراکز پزشکی قانونی استان ثبت شده که از این تعداد 16 مورد در چهارماهه امسال و دو مورد در مرداد ماه بوده است‌.

وی اظهار کرد: از این تعداد غرق شدگی استان 14مورد در شهرستان بویراحمد و دنا و دو مورد در مراکز پزشکی قانونی کهگیلویه به ثبت رسیده و در شهرستان گچساران موردی ثبت نشده است.

مدیرکل پزشکی قانونی استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: در چهار ماهه سال گذشته 4 فوت ناشی از غرق شدگی در مراکز پزشکی قانونی استان به ثبت رسید.

وی نسبت به شنا کردن در رودخانه های استان هشدار داد و عنوان کرد: با توجه به افزایش بارندگی ها در ابتدای امسال و افزایش آب رودخانه ها و اینکه در آستانه فصل گرما قرار داریم مردم و خانواده ها مراقبت های لازم را بعمل آورند و مسئولان و متولیان امر نیز نسبت به ایمن‌سازی حریم رودخانه ها و نصب علائم هشدار دهند اقدام نمایند تا شاهد حوادث ناگوار غرق شدگی در رودخانه های استان نباشیم .

مدیرکل پزشکی قانونی استان کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد: بر اساس آخرین سالنامه آماری سازمان پزشکی قانون کشور بطور میانگین کهگیلویه و بویراحمد رتبه نهم را در سال 96 و رتبه هفتم را در سال 97 در زمینه فوت ناشی از غرق شدگی را در کشور برحسب جمعیت داشت.

به گزارش ایسنا، استان کهگیلویه و بویراحمد دارای 1400 رودخانه فصلی و دائمی و دو سد شاه قاسم بویراحمد و سد کوثر گچساران است.

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها