14. مرداد 1398 - 8:34   |   کد مطلب: 221399
بازی دراز1404: مسئول ستاد هماهنگی بازسازی استان کرمانشاه گفت : بازسازی مناطق زلزله زده استان کرمانشاه به پایان رسیده و واحدهای احداثی باقیمانده عمدتا مربوط به جریان فرصت سازی از زلزله برای نوسازی و افزایش طبقاتی هستند .

به گزارش بازی دراز، علی فولادی  گفت: بنیادمسکن با حضور ۱۳ ستاد معین از استانهای مختلف کشور کار بازسازی مناطق زلزله زده استان کرمانشاه  را آغاز کرد و تاامروز بازسازی بیش از۱۰۸ هزار واحد آسیب دیده را یا کامل کرده ویا دردست اقدام دارد.
وی افزود : تعداد ۶۷ هزار و ۵۰۰ واحد تعمیری وجود داشت که کار تعمیرات آنها سال گذشته به پایان رسید و از مجموع واحدهای تخریلی تعداد ۳۲ هزار واحد تا امروز به پایان رسیده و مابقی نیز با پیشرفت فیزیکی مناسبی در حال ساخت و ساز هستند.


مسئول ستاد هماهنگی بازسازی استان تصریح کرد : واحدهاز احداثی باقیمانده عمدتا در شهر سرپلذهاب هستند که دلیل آن افزایش مساحت و طبقات است .
فولادی ادامه داد : ۹ هزار و ۱۰۰ واحد از شهرداری پروانه ساخت گرفتند که تاامروز بیش از ۵ هزار و ّ۵۰۰واحد آن تکمیل و به بهره برداری رسیده است و مابقی نیز تا پایان سال به پایان خواهد رسید.
ایشان درادامه به اقدامات حمایتی بنیاد مسکن اشاره کرد و اظهارداشت : توزیع بیش از ۹۳هزارتن آهن آلات ساختمانی با قیمت سال ۱۳۹۶، توزیع ۱۷۰ هزارتن سیمان رایگان، پرداخت ۳هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات کم سود و بلاعوض
وی ادامه داد : کاربازسازی عمدتا به پایان رسیده است و واحدهای باقیمانده در جریان فرصت سازی از زلزله افزوده شد که طبق برنامه در  حال بازسازی هستند.
فولادی همچنبن به بازسازی پروژه مسکن مهر شهید شیرودی اشاره کرد و گفت :این پروژه ۷۲ واحد تخریبی و ۵۰۴ واحد مقاوم سازی دارد که دانشکده های فنی دانشگاههای تهران و خواجه نصیر کار مقاوم سازی را انجام دادند وتاامروز بیش از ۷۶ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

 وی ادامه داد :تعداد ۹ بلوک در روزهای آینده تکمیل شده و تحویل می شود و ۵ بلوک آن دوهفته دیگر کامل شده و ۷ بلوک دیگرنیز تا ۲ ماه آینده تحویل مالکین خواهد شد.
مسئول ستادهماهنگی بازسازی استان خاطر نشان کرد : در پروژه مسکن مهر شهید شیرودی ۵۰ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان از کانالهای مختلف برای بازسازی آن هزینه شده است.

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها