پربازدیدترین ها

کد خبر: 221393 ۱۴:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۳

در سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س) :

همایش بزرگ ازدواج آسان در شهرستان سرپل ذهاب برگزار شد

بازی دراز 1404 : با هدف ترویج فرهنگ ازدواج همایش بزرگ ازدواج آسان سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س) در شهرستان سرپل ذهاب برگزار شد

همایش بزرگ ازدواج آسان در شهرستان سرپل ذهاب برگزار شد

به گزارش بازی دراز، سومین همایش بزرگ ازدواج آسان به سبک زندگی اسلامی توسط سازمان مردم نهاد نسیم مهر با همکاری قرارگاه فرهنگی اجتماعی حضرت ولیعصر (‌عج)در شهرستان سرپل ذهاب برگزار شد.

در این همایش فتاحیان معاونت امور جوانان اداره جوانان استانداری کرمانشاه ضمن تبریک سالروز ازدواج حضرت علی.ع. و حضرت فاطمه.س. بر تاکیدات قرآن در امر ازدواج آسان اشاره داشت و گفت: خداوند اساس نظام خلقت را بر پايه زوجيت قرار داده است و در آيين اسلام نيزبه تكامل كائنات به‌ويژه انسان در سايه زوجيت توجه خاص شده است.

وی گفت: اسلام تشكيل خانواده را پيمانی مقدس ميان زن و مرد شمرده و اصلی‌ترين هدف آن را تأمين نيازهای انسانی و سكون و انس ميان زوجين می‌داند.

حجت الاسلام لارستانی یکی از اساتید دانشگاه و حوزه در ادامه همایش سخنانی در راستای سبک زندگی اسلامی عنوان کرد و گفت:سبک زندگی یعنی انتخاب روش و شیوه صحیح برای زندگی که ضمن تامین خواسته های معنوی و مادی انسان، در نهایت زمینه های رضایت و خشنودی خداوند متعال را نیز فراهم آورد؛ و این مهم جز با انتخاب الگویی جامع و حامل فضایل و ارزش ها در زندگی تحقق نخواهد پذیرفت. 

وی در پایان در خصوص نحوه برداشت و فهم از سبک زندگی به بحث تفسیر و برداشت از سبک زندگی اسلامی اشاره کرد و در باب الگو گیری از زندگی ائمه اطهار سخنانی نیز بیان کرد.