10. مرداد 1398 - 10:17   |   کد مطلب: 221370
رئیس حفاظت از محیط زیست سرپلذهاب خبر داد :
نجات یک بهله کرکس از مرگ در شهرستان سرپل ذهاب
بازی دراز1404: ریس محیط زیست سرپلذهاب از نجات یک بهله کرکس از نژاد دال خاوری که دچار مسمومیت شده بود از مرگ حتمی در شهرستان سرپل ذهاب خبر داد

به گزارش بازی دراز، شهرام مظفری زاده در گفتگو با خبرنگار ما گفت :یک بهله کرکس از نژاد دال خاوری که دچار مسمومیت شده بود جهت تیمار و مداوا به اداره  محیط زیست شهرستان سرپل ذهاب منتقل شد.

 رئیس اداره محیط زیست شهرستان سرپل ذهاب در این باره گفت : بر اساس گزارش واصله از دوستداران محیط زیست مبنی بر وجود یک پرنده شکاری مصدوم در حوالی روستای کوئیک دشت ذهاب ،مأمورین این اداره جهت بررسی سریعا به محل اعزام شدند.

مظفری زاده گفت: پس از بررسی و جستجو در حوالی محل گزارش شده پرنده مورد نظر که یک بهله دال خاوری (کرکس) بود توسط محیط بانان این اداره به مرکز تیمار و نگهداری شهرستان ، جهت مداوا انتقال یافت.

وی افزود: پس از معاینات اولیه مشخص گردید پرنده مذکور دچار مسمومیت گردیده و در حال حاضر تحت درمان و مراقبت می باشد.
وی در پایان گفت : روند نگهداری و تیمار پرنده مذکور تا زمان بهبودی کامل و مهیا شدن جهت  رها سازی در طبیعت  ادامه خواهد داشت.

منطقه شکار و تیراندازی ممنوع قراویز با سه هزار و ۸۰۰ هکتار مساحت، بخشی از حوزه استحفاظی شهرستان سرپل ذهاب است که به لحاظ موقعیت جغرافیایی و منطقه ای گرمسیری دارای وحوش فراوان است.

منطقه شکار و تیراندازی ممنوع قراویز مشترک قصرشیرین و سرپل ذهاب هم اکنون تنها زیستگاه منحصر به فرد آهوی ایرانی در منطقه غرب کشور به شمار می رود.

از جانوران موجود در این منطقه می توان به کل و بز وحشی، قوچ و میش، آهو، گرگ، روباه، خرگوش، تشی و بزمجه اشاره کرد. 

همچنین این منطقه حفاظت شده با پوشش گیاهی بلوط، پلک، تنگرس، آلبالو وحشی و گیاهان مرتعی، دارای انواع گونه های پرندگان شامل کبک، تیهو، سار و فاخته است.

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها