29. تير 1398 - 12:44   |   کد مطلب: 221248
بازی دراز1404: معاون امور مشارکت‌های مردمی سازمان بهزیستی کشور گفت : تسهیلات مناسبی برای مسکن خانوارهای دارای دومعلول اختصاص یافته است که تا سه سال آینده هیچ خانواردارای دومعلولی درکشور بدون مسکن وجود نداشته باشد.

به گزارش بازی دراز، ذوالفقار یزدان‌مهر در حاشیه افتتاح ۲هزارمین مسکن مددجویی بهزیستی درگفتگو باخبرنگار ما اظهارداشت : شعارامسال سازمان بهزیستی "به زیستن در گام دوم انقلاب با شفافیت ،توانمند سازی وارتقاء سلامت اجتماعی است و رویکرد انتخاب شده در این سازمان توانمند سازی توام با کرامت انسانی است که تمرکز مناسبی در بخش مسکن و اشتغال مددجویان در سازمان بهزیستی شکل گرفته است .

وی افزود : در بحث مسکن ۱۱۳ هزار خانوار متقاضی در نوبت ساخت مسکن وجود دارند و امروز ۵۰ هزار واحد مسکونی در دست ساخت می باشد که باهمت جهادی به دنبال اتمام آن هستیم.
ایشان بااشاره به تفاهم نامه بین بهزیستی و قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء سپاه پاسداران تصریح کرد : بسیج سازندگی و محرومیت زدایی سپاه پاسداران کار ساخت بیش از ۲۰ هزار واحد مسکونی مددجویان بهزیستی را برعهده گرفته است.
معاون مشارکتهای مردمی سازمان بهزیستی باتاکید برلزوم ساخت مسکن برای خانوارهای دارای دو معلول اذعان داشت : باتوجه به برگزاری مجمع خیرین در مشهد مقدس گام بزرگ ومهمی در جهت ساخت خانه برای خانوارهای دارای دو نفر معلول برداشته شد.

یزدان مهر ادامه داد : ۶هزار و۵۸۸ واحد متعلق به خانواده های دارای دومعلول در کشور وجوددارد که برای آنها کمک بلاعوض ۳۰۰میلیون ریالی در شهر و ۱۸۰ میلیون ریالی در روستا وجود داشت و باتوجه به تطکیل مجامع خیرین استانی و کمهای آنها مبلغ ۱۲۰ میلیون ریال دیگر به این مبالغ اضافه شد .
وی ادامه داد : دراستان کرمانشاه نیز تعداد ۱۷۸ واحد مسکونی متعلق به خانوارهای دارای دو معلول وجود دارد که علاوه برمبالغ بلاعوض ذکر شده با تلاش و همت استاندار کرمانشاه مبالغ دیگری برای پرداخت به این خانوارها در نظر گرفته شده است.
ایشان بااشاره به برنامه سازمان بهزیستی برای مسکن خانوارهای دارای دومعلول افزود : در برنامه ریزیهای انجام گرفته سازمان بهزیستی تلاش براین است که تا سه سال آینده هیچ خانوار دارای دومعلولی در کشور بدون مسکن نباشد که این یک اتفاق مهم می باشد.
معاون مشارکتهای مردمی بهزیستی بااشاره به بحث اشتغال مددجویان اذعان داشت : در بخش اشتغال براساس برآوردهای انجام شده تعداد ۳۷۸ هزار مددجوی متقاضی جویای کار وجوددارد که سازمان بهزیستی در سال ۹۸ براساس برنامه ابلاغی عهده دار ایجاد اشتغال برای ۵۸ هزار نفر می باشد ولی سازمان بهزیستی تلاش می کند که بیشتر از سقف ابلاغی اشتغال ایجاد شود.
وی افزود : پرداخت تسهیلات ۵۰۰ میلیون ریالی قرض الحسنه با کارمزد ۴ درصد در مناطق مرزی و باکارمزد ۶درصد در مناطق روستایی و پرداخت ۲۳ درصد سهم کارفرما توسط سازمان بهزیستی بصورت یارانه برای ایجاد اشتغال و تشویق کارفرمایان در دستور کار سازمان قراردارد.
معاون امور مشارکت‌های مردمی سازمان بهزیستی کشوردرپایان افزود : در بحث تثبیت اشتغال نیز ۵۰ درصد حقوق پرداختی برابر با حقوق وزارت کار بصورت یارانه تا ۵ سال به بنگاههایی که افراد مددجورا استخدام کنند پرداخت می شود تا گامی در جهت اشتغالزایی مددجویان باشد.

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها