28. تير 1398 - 18:22   |   کد مطلب: 221237
زندگی نامه شهید حسین ادیبان؛
شهیدی که رهبر انقلاب شهادتش را تبریک گفت
بازی دراز ١٤٠٤:رهبر انقلاب حضرت آیت الله خامنه ای در خطبه های نماز جمعه تهران شهادت شهید حسین ادیبان را تبریک گفتند.

به گزارش بازی دراز، شهید حسین ادیبان بیستم مرداد 1330 در کرمانشاه به دنیا آمد.
از همان دوران کودکی عاشق قرآن بود و با آن انس گرفته بود دوران تحصیل خود را با موفقیت گذراند و پس از اخذ دیپلم عازم خدمت سربازی شد و پس از شش ماه به دانشکده افسری که قبلا" امتحان داده بود، رفت و در عرض سه سال دانشکده را به پایان رساند.
در دوران انقلاب حضور فعالانه ای در تظاهرات و مراسم انقلابی داشت، عکس و اعلامیه های امام را بین مردم و دانش آموزان پخش می کرد.
علاقه خاصی به امام خمینی داشت و هنگامی که امام در پاریس بودند، سعی داشت به دیدارش برود که موفق نشد.
با شروع جنگ تحمیلی عازم جبهه شد، از همان ابتدای جنگ و مسئله کردستان، کل زندگی خود را وقف جنگ و جبهه نمود.
وی با درجه سرهنگ دومی در لشکر 81 زرهی ارتش و در تیپ دوم، فرماندهی گردان 166 را به عهده داشت، وی مدت 12 ماه در جبهه ها حضور داشت.
نماز شب و قرآن خواندنش هرگز ترک نمی شد و در هر شرایطی نماز شب را می خواند.
وی همواره یگان تحت امرش را توصیه به پیروی از امام و ولایت فقیه می کرد و می گفت سرباز صدیق و درستکار، فداکار برای پیشبرد انقلاب اسلامی مخصوصا" برای سرکوبی ضد انقلاب و منافقین باشید، و همچنین توصیه می کرد، ادامه دهنده راه امام باشید و حافظ خون شهیدان که خون خود را به پای انقلاب ریخته اند باشید.
ایشان در زمان حمله دمکرات ها به پادگان پاوه همراه با پاسداران و شهید چمران در دفع ضد انقلاب نقش مهمی داشتند.
سرانجام در تاریخ دوم اردیبهشت 1360 در منطقه سرپل ذهاب و در محل " بازی دراز " بر اثر اصابت تیر مستقیم دشمن به شهادت رسید و مفقود الجسد شد.
خبر شهادتش را آقای هاشمی رفسنجانی در مجلس اعلام کردند ورهبر انقلاب حضرت آیت الله خامنه ای در خطبه های نماز جمعه تهران شهادت ایشان را تبریک گفتند و بنا به اطلاعیه ای جامعه مدرسین قم با توطئه بنی صدر به خاطر اینکه ایشان یک نیروی حزب اللهی بود پشت نیروهای بعث او را در ارتفاعات بازی دراز پیاده کردند و نیروهای کمکی برای او نفرستادند تا در آنجا به اسارت یا شهادت برسند.
وی چنان رعب و وحشت در دل منافقین انداخته بود که پس از شهادتش گروهک های ضد انقلابی در ناحیه های مختلف به خصوص سقز جشن گرفته بودند.
انتهای پیام

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها