27. تير 1398 - 10:30   |   کد مطلب: 221229
بازی دراز 1404 : مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه باتاکید بر لزوم برگزاری منظم جلسات کارگروه اشتغال در شهرستان گفت : چشم انداز سند اشتغال سال ۱۳۹۸ کاهش ۳ درصدی نرخ بیکاری در شهرستان سرپلذهاب است.

به گزارش بازی دراز، حسن عزیزی در جلسه کارگروه اشتغال سرپلذهاب اظهارداشت : سند اجرایی اشتغال مبتنی بر مطالعات گذشته و باهدف اینکه مبنایی برای ارزیابی و مقایسه دستگاه وبانک و شهرستان باشد نوشته شد و برای آن هدفگذاری گردیدو درسال گذشته برای شهرستان سرپلذهاب نیز انجام گرفت که عملکرد مناسبی در جهت کاهش نرخ بیکاری داشت .

وی افزود : درسال ۱۳۹۶آمار بیکاری استان کرمانشاه ۲۱/۲درصد بود که در رتبه اول کشور قرارداشت وسند اشتغال باعث هم افزایی دستگاههای مختلف و کاهش این آمار گردید.
مدیر کل اداره کار وتعاون استان اذعان کرد : سند اشتغال سال ۹۷ کرمانشاه در گزارش سالیانه مرکز آمار ۲/۹ آمار بیکاری استان را کاهش داد که نشان داد هدفگذاری ، جهت گیری و اقدام کارگروه اشتغال استان و شهرستانها فعالیتی درست بوده است اما بازهم استان دررتبه اول بیکاری کشور قرار داشت که بخشی از آن ناشی از بازسازی مناطق زلزله زده بود.

ایشان بااشاره به تلاشهای بسیار انجام گرفته دراستان برای کاهش بیکاری خصوصا توسط استاندار ادامه داد:تلاش های صورت گرفته درنهایت منجر به تدوین یک سنداشتغال جامع و علمی برای کاهش سه درصدی نرخ بیکاری استان و پایین آمدن رتبه استان در کشور گردید.

عزیزی خاطر نشان کرد : درسال گذشته در سرپلذهاب ۵۰هزار فرصت شغلی ایجادشده وارد سامانه رصد شد ولی در آمار مرکز آمار ۲۰هزار اشتغال ایجاد شده است که این آمار بخاطر وجود ۸۰ درصد نیروی کار غیر بومی در شهرستان برای بازسازی مناطق زلزله زده بود.
وی افزود : براساس سند اشتغال سال گذشته در سرپلذهاب ۱۰هزارو ۷۳۱ نفر اشتغال ناخالص ایجاد شده است که نسبت به برنامه ابلاغی ۱۰۹ درصد افزایش داشته است.
مدیر کل اداره کار ایتان اذعان داشت : درسال جدید ۲هزار و۸۹۵ نفر اشتغالزایی خالص در سند اشتغال سال ۹۸ برای سرپلذهاب درنظر گرفته شده تا بتواتد ۳درصد از آمار بیکاری شهرستان را کاهش دهد.
ایشان بااشاره به اعتبارات موجود برای اشتغالزایی عنوان داشت : تسهیلات اشتغالزایی روستایی و عشایری تداوم خواهدیافت و تسهیلات اشتغالزایی زلزله نیز هنوز ۶۱درصد ازآن استفاده شده است که باید بابرنامه ریزی مناسب از آن استفاده کرد.
وی ادامه داد : طرح کارورزی که ازسوی وزیر کار درسال گذشته ابلاغ شد تا افراد پس از یکدوره کاروزی درصورت اشتیاق از تسهیلات موجود برای راه اندازی کسب وکار استفاده کنند دراستان مورد استقبال قرار نگرفت ولی در سرپلذهاب بیشترین استفاده را درسطح استان داشت و درسال گذشته استان کرمانشاه در کشور چهارم شد ولی درسال جدید شرایط آن تغییر کرده تا بتوان از آن استفاده بیشتری کرد.
عزیزی از ابلاغ طرح دیگری برای اشتغالزایی خبردادوگفت : برای دانش آموخته کار اولی نیز تسهیلات مناسبی بعنوان یارانه دستمزد درنظر گرفته شده است که اگر بنگاهی بتواند کسی بااین خصوصیات را جذب کند اداره کار تا ۱۲ ماه یک سوم حقوق ودستمزد افراد را به صاحب بنگاه پرداخت می کند.
وی برلزوم برگزاری کارگروه اشتغال در شهرستان تاکید کرد و گفت : کارگروه اشتغال شهرستانی هردوهفته یکبار در شهرستان باید برگزار شود و اگر هربار باحضور یک مقام استانی برگزار گردد اشتیاق بیشتری ایجاد خواهدشد وما امیدواریم شهرستان سرپلذهاب با تمهیدات فراهم شده در سند اشتغال و اعتبارات مناسب در نظر گرفته شده  همچون سال گذشته وحتی بیشتر ازآن درزمینه جذب اعتبارات اشتغالزایی و کاهش نرخ ببکاری شهرستان در سال جدید نیز موفق عمل کند.

فرماندار سرپلذهاب درادامه ابن جلسه گفت : سند اشتغال یک نگاه جامع و علمی به ایجاد اشتغال است و می تواند آماربیکاری شهرستان را کاهش دهد.
جمالی نیا ادامه داد : جذب اعتبارات و تسهیلات اشتغالزایی در شهرستان مناسب بوده است و امیدواریم این کار تا لحظه آخر بخوبی دنبال شود.


وی افزود : ۱۱میلیارد تومان تسهیلات به ۱۱۸ نفر از محل اعتبارات اشتغالزایی روستایی و عشایری پرداخت سده است و در شهرستان کمترین انحراف اتفاق افتاده و اکثریت طرحهای اشتغالزایی به انجام رسیده است.
فرماندار شهرستان تصریح کرد : سرپلذهاب دارای پتانسیهای مهمی در بحث استغال است و باید بابرنامه ریزی مناسب از تمام ظرفیتهایی شهرستان در بخشهای مختلف کشاورزی، گردشگردی، بوم گردی و... استفاده گردد.

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها