23. تير 1398 - 9:38   |   کد مطلب: 221203
باد است و آزاد. امن است و مایه مباهات. همه اینها از وجود چون تویی نشأت می‌گیرد. تویی که جانت را کف دست قرار دادی و در تیررس اجانب قد علم کرده‌ای تا مبادا پای در خاکت گذارند با آن که می‌دانی همواره در تهدید جانی باز هم حفاظت از کیان وطن را وظیفه ات می‌دانی و با افتخار حاضر می‌شوی. برائت دریا و خشکی، آسمان و زمین ندارد. مهم این است که دشمن بداند برای ورود به خاک سرزمینت باید از چون تویی بگذرد.

به گزارش بازی دراز، 

داستان دلاورمردی ایرانیان در زمین و آسمان و دریا، داستان امروز نیست اگر چه امروز پهبادهایدشمنان در خشکی و دریا هدف نخبگان وطن قرار می‌گیرد اما این دلاورمردی‌ها در سه دهه پیش نیز سبب شد تا هزاران جوان و حتی نوجوان سر به دهند اما خاک و ناموس شأن را به دشمن ندهند.

سال‌ها با همه تحریم‌ها و عداوت‌های دشمنان، مرزبانان و نظامیان کشور در هر نقطه و هر پست و مقامی که داشتند از حریم ایران دفاع کردند و حتی شهید دادند تا ایران ایمن بماند از گزند اهریمن و جوانان این مرز و بوم بکوشند در راه اعتلا و پیشرفت آن. همه می‌دانند اگر آرامشی دارند مدیون این افرادند پس باید قدردان زحماتشان بود.

در روزهایی که آسمان ایران نورباران میلاد سلطان توس است و کاروان‌های زیر سایه خورشید شهر به شهر، روستا به روستا در حرکت اند تا با پرچم متبرک آستان ملکوتی‌اش دل‌های عاشقان را از راه دور روانه صحن و سرایش کنند، نظامیان و مراکز هسته‌ای و شهرهای موشکی کشورمان نیز میزبان سفیران رضایند.

کاروان‌های زیر سایه خورشید متشکل از یک خادم، یک خطیب و یک مداح یا قاری قرآن در ایام دهه کرامت امسال به ۲۰۰ نقطه از نقاط حضور این دلاورمردان رفتند و در میان استقبال باشکوه نظامی شأن پرچم بارگاه منور رضوی را به گردش آوردند.

اگرچه ابهت نظامی شأن در برابر دشمن آنها را به زانو در می‌آورد اما در زیر سایه خورشید و در ساحت علی بن موسیالرضا (ع) خود زانو می‌زنند و پرچمش را به عنوان نمادی مقدس از بارگاه ایشان بوسه باران می‌کنند و خوب می‌دانند معنای زیستن را در زیر سایه خورشید.

امسال کاروان‌های زیر سایه خورشید در نقاط مختلفی با این قشر دیدار کردند برخی بر روی ناوها در خلیج نیلگون همیشه فارس و برخی به شهرهای موشکی رفتند و فضاهای دفاعی و امنیتی کشور را معطر به عطر بارگاه رضوی کردند. مراکز هسته‌ای از دیگر فضاهایی بود که خدام آستان قدس رضوی نیز عزم آنجا کردندو در میان نخبگان وطن بر میهمان طوس و میزبان آن حضرت رضا (ع) عرض ادب و ارادت نمودند.

اعطای نشان خادمیاری به فرماندهان

اعطای نشان خادمیاری به فرماندهان، اعطای مرخصی به سربازان در پادگان‌ها، برگزاری جشن ازدواج مرزبانان و ارائه تسهیلات ویژه به آنان و… از برکات این حضور سراسر خیر و شادی در نقاط مختلف کشور بود.

کاروان‌های زیر سایه خورشید امسال نه تنها در این مراکز که در ۲۱۰۰ نقطه از کشور و ۷ کشور عراق، هندوستان، گرجستان، ترکیه، آذربایجان، افغانستان و ترکمنستان عطر افشانی کردند و دل‌های مردمان بسیاری را روانه صحن و سرای حضرت رضا علیه السلام کردند.

کاروان‌های زیر سایه خورشید عزیمت کردند تا رسالت اصلی شأن که همان ترویج سنت و سیره امام رضا (ع)، ترویج و تقویت ارتباط با امام از راه دور، راهبری و هدفمندسازی جشن‌های مردمی دهه کرامت، تقویت نشاط دینی در جشن‌ها و مراسمات، تقویت وحدت میان اقوام و مذاهب اسلامی است را به انجام رسانند.

در این مسیر ۲۰ هزار نوجوان و جوان شبکه جوانان رضوی نیز با آنها همراهی کردند تا بتوانند بیش از ۱۱ هزار فعالیت فرهنگی را در سراسر کشور انجام دهند و ۲ میلیون بسته متبرک و فرهنگی را نیز در میان دوستداران امام مهربانی‌ها توزیع کنند.

کاروان‌های زیر سایه خورشید که در ایام دهه کرامت به جای جای ایران سفر کرده بودند با پایان آن عازم بهشت هشتم می‌شوند اما با کوله‌ای مملو از دعا و تجربه‌ای شیرین از مردمانی آزاده و ولایت مدار.

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها