21. تير 1398 - 14:38   |   کد مطلب: 221170
بازی دراز1404: امام جمعه سرپلذهاب گفت : سیره زندگی امام رضا(ع) مملو از مبارزات دائمی سیاسی و فرهنگی علیه حکومت طاغوت زمان است و الگوی مناسبی برای مبارزه با استکبار است

به گزارش بازی دراز، حجت الاسلام جواد فاطمی نسب در خطبه های نمازجمعه شهرستان ضمن تبریک میلاد امام رضا(ع) اظهارداشت : در حدیثی از امام موسی بن جعفر(ع) ثواب زیارت امام هشتم همانند ۷۰ هزار حج مقبول و همانند زیارت خداوند در عرش می باشد وهرکس یک شب را درکنار قبرمطهر ایشان بماند بهشت براو واجب می شود که نشاندهنده مقام و منزلت امام رضا ع نزد خداوند می باشد.
وی افزود : زائرین امام هشتم در قیامت مقام بالایی دارند و در زمانی که تمام زائرین اهل بیت ع در زیر خط عرش جمع می شوند زائرین امام رضا ع مقامشان از همه بالاتر است.
امام جمعه شهرستان اذعان داشت : امام رضا ع سرمایه بزرگی برای ماست که باید ازسیره زندگی آن حضرت در مبارزه فرهنگی و سیاسی با طاغوت درس بگیریم .
ایشان بابیان اینکه امام رضا ع مبارزه ای دائمی وخستگی ناپذیر داشت تصریح کرد : زندگی امام هشتم عرصه مبارزه فرهنگی و سیاسی با دستگاه ظالم زمانه است و می تواند الگوی مناسبی برای مبارزه فرهنگی و مقاومت ما در برابر استکبار باشد.
فاطمی نسب بابیان اینکه هجرت امام رضا ع از مدینه به مرو از مباحث مهم تاریخ ائمه است ادامه داد : این هجرت در نگاه اول از تدابیر وتوطئه های طاغوت زمان بود اما باگذر زمان و روشن شدن تمام ابعاد آن معلوم گردید که حضرت هجرتی سرنوشت ساز و تمدن ساز داشت و عامل توسعه جغرافیای سیاسی،فرهنگی و اجتماعی شیعه شده است و عملا ایران وسیع را با تمام امکانات به شیعه خانه اهل بیت ع تبدیل کرد .
امام جمعه شهرستان درادامه به حضور خدام رضوی در سرپلذهاب اشاره کرد وگفت : شهرستان امروز میزبان خدام رضوی و پرچم متبرک به ضریح مقدس امام هشتم است و قلوب مردم را به نور ولایت اهل بیت ع منور کرد.
وی ادامه داد : کاروان زیر سایه خورشید در دهه کرامت و در آستانه ولادت باسعادت امام رضا ع وارد شهرستان سرپلذهاب گردید که لازم است از میزبانی شایسته و استقبال گرم مردم و تلاش مسئولین شهرستان درجهت فراهم نمودن مقدمات میزبانی از خدام و پرچم مقدس حرم رضوی تقدیر نمایم.
امام جمعه شهرستان دربخش دیگری از سخنان خود به سالروز تاسیس نهاد شورای نگهبان اشاره کرد وگفت : شورای نگهبان یکی از ارکان اصلی نظام اسلامی و ضامن جمهوریت نظام و اسلامیت قوانین در جمهوری اسلامی و حافظ قانون اساسی است . 
ایشان با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری اذعان داشت : شورای نگهبان مانع ورود ناخالص افراد به ارکان نظام مقدس جمهوری اسلامی می شود .
فاطمی نسب سالروز قیام خونین میجد گوهرساد را ازدیگر مناسبتهای پیش رو دانست و گفت : ۲۱ تیر در تاریخ انقلاب اسلامی روز قیام مردم در مسجد گوهرشاد علیه کشف حجاب بود که توسط مزدوران رژیم ستمشاهی به شهادت رسیدند و به عنوان روز حجاب و عفاف نام گرفت.

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها