19. تير 1398 - 14:09   |   کد مطلب: 221160
بازی دراز1404: رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشورگفت: زلزله در شهرستان سرپلذهاب برای مردم تبدیل به فرصت شد ودرمناطق روستایی به بهینه سازی واحدهای فرسوده ودرمناطق شهری به افزایش طبقات واحدهای مسکونی انجامید.

به گزارش بازی دراز، تابش در حاشیه سفر یکروزه به یرپلذهاب به خبرنگار ما گفت :  ۷۰ هزار واحدتعمیری در کل شهرستان سرپلذهاب وجودداشته که کار تعمیرات آنها به پایان رسیده ودرحال استفاده می باشند. 

ایشان بابیان اینکه بازسازی در مناطق روستایی به پایان رسیده است افزود : ۳۸ هزار واحداحداثی در سرپلذهاب وجود داشته که ۱۷ هزار واحدآن مربوط به مناطق روستایی بود ولی در جریان بازسازی تاامروز بیش از ۲۵ هزار واحد در روستاهای زلزله زده ساخته شده است .

وی ادامه داد : واحدهای احداثی باقیمانده در مناطق روستایی عموما بعداز زلزله و درجریان فرصت سازی برای بهسازی واحدهای فرسوده اضافه شده است و درحال ساخت وساز می باشند .

تابش درادامه به روند بازسازی در شهر اشاره کرد و گفت : درشهر به دلیل اینکه مردم با یک برنامه ریزی دوراندیشانه برای آینده خود اقدام به بازسازی کرده و منازل یک واحدی خودرا تبدیل به دو یا سه واحدی کردند تا از فرصت به وجود آمده بهره مند شده و از تسهیلات پرداختی توسط بنیاد مسکن استفاده کنندلذا کاربازسازی هنوز به اتمام نرسیده و تورم و گرانی بوجود آمده باعث بوجود آمدن مشکلاتی برای مردم شد که روند بازسازی را کند کرد.

رئیس بنیاد مسکن کشور اذعان داشت : مردم باید همت کنند که حداقل یک واحد خودرا دراین شرایط سخت اقتصادی تکمیل کرده و درآن ساکن شوند و درآینده طبقات دیگر را تکمیل کنند.

وی درپایان افزود : تاامروز بیش از ۵هزار واحد احداثی در شهر تکمیل شده و مابقی نیز بایک سرعت مناسبی در حال انجام است که امیدواریم باهمت خودمردم یک شهر زیبا وخوب ساخته شود.

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها