19. تير 1398 - 14:06   |   کد مطلب: 221159
بازی دراز1404: رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور گفت:ساخت حرم احمدابن اسحاق سرپلذهاب از سرعت مناسبی برخوردار بوده و امروز با پیشرفت فیزیکی ۵۰ درصدی درحال انجام است .

به گزارش بازی دراز، عليرضا تابش درحاشیه بازدید از پروژه ساخت حرم احمد ابن اسحاق در سرپل ذهاب به خبرنگار ما گفت : حرم احمد ابن اسحاق سرپل ذهاب در روز ۹ آبان ماه سال ۹۶ آسیب دیده بود که بنابر نظر کارشناسان بنیاد مسکن باید کاملا تخریب ،آواربرداری و از نو ساخته می‌شد.

وی افزود : در ابتدای شروع بازسازی هیچگونه اعتباری برای ساخت این حرم وجود نداشت و ساخت آن با این خصوصیات دور از انتظار بود ولی با لطف خدا وند و با استفاده از منابع داخلی بنیاد مسکن کار ساخت آن شروع شد و برخی از دستگاه ها نیز برای کمک ساخت حرم اعلام آمادگی کردند.
رئیس بنیادمسکن انقلاب اسلامی کسور اذعان داشت : کارساخت حرم در زمینی به مساحت ۲هزار و۵۰۰ متر مربع از مهرماه سال گذشته آغاز شد و روند اجرایی آن با روند مناسبی در حال انجام است.
وی خاطرنشان کرد : زمین محل ساخت پروژه به دلیل سست بودن ویژگی خاصی داشت که بااستفاده از روش پرهزینه شمع کوبی برای اجرای این طرح با ۹۰۰ شمع آماده گردید.
مهندس تابش تصریح کرد : حرم احمدابن اسحاق محلی برای مراجعات مردمی و توسلات محبین اهل بیت در سرپلذهاب بوده وجایگاه خاصی نزد مردم این دیار دارد و ما تلاش کردیم که این مکان با یک معماری خاص ایرانی اسلامی وبهتر از گذشته ساخته شده و دراختیار مردم قرارگیرد.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی باحضور در شهرستان سرپلذهاب از پروژه ساخت حرم مطهر احمدابن اسحاق بازدید کرد.

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها