18. تير 1398 - 9:24   |   کد مطلب: 221129
مدیر اجرایی هنگ کنگ امروز (سه شنبه) گفت، لایحه استرداد که باعث اعتراضات گسترده در این دولت‌شهر شده، یک شکست کامل است و در نتیجه این اعتراضات، متوقف شده است.

به گزارش بازی دراز، 

 به نقل از خبرگزاری رویترز، این لایحه که بر اساس آن، مظنونان به چین مسترد می‌شدند تا مورد محاکمه و دادگاهی قرار بگیرند، باعث اعتراضات گسترده و گاهی با خشونت در خیابان‌های هنگ کنگ همراه شد و این دولت‌شهر را به آشوب کشاند.

اوایل ژوئن سال جاری میلادی، کری لام، مدیر اجرایی هنگ کنگ به این اعتراضات گسترده با تعلیق این لایحه پاسخ داد اما این اقدام به توقف انتقادها و اعتراضات منجر نشد و معترضان خواستار برکناری مدیر اجرایی این دولت‌شهر شدند و به اعتراضات ادامه دادند.

مدیر اجرایی این دولت‌شهر اعلام کرد: لایحه استراداد که منجر به اعتراضات بی‌سابقه در مستعمره سابق انگلیس شد "مُرد". او در عین حال با حذف این لایحه آنطور که مخالفان می‌خواهند، مخالفت کرد.

وی اعتراف کرد که تلاش دولت برای تصویب این لایحه شکستی مفتضحانه خورد.

لام اظهار کرد: تردیدها درباره صداقت دولت یا نگرانی‌ها درباره اینکه دولت روند تصویب این لایحه را با شورای قانون‌گذاری از سر خواهد گرفت یا نه ادامه دارند از این رو اینجا تاکید می‌کنم هیچ لایحه‌ای از این دست وجود ندارد و این لایحه "مرد".

کنترل هنگ کنگ در سال ۱۹۹۷ از انگلیس به چین منتقل شد.

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها