17. تير 1398 - 11:53   |   کد مطلب: 221109
وزارت خارجه فلسطین اعلام کرد، دولت اسرائیل کمپین همه‌جانبه‌ای را رهبری می‌کند تا شرایط را برای انجام اقدامات اسرائیل در ارتباط با اعمال قانون بر شهرک‌نشینان کرانه باختری فراهم کند.

به گزارش بازی دراز، 

 به نقل از سایت النشره، این وزارت‌خانه تصریح کرد، کمپین مذکور را شوراهای شهرک‌نشینان در کرانه باختری و انجمن‌های آنها هدایت می‌کنند. این کمپین شعارهایی را در خصوص سوءاستفاده از شرایط موجود از جمله انتخابات پارلمانی آتی اسرائیل برای الحاق بخش گسترده‌ای از کرانه باختری سر می‌دهد. این کمپین با درخواست‌های علنی و صریح حزب راست‌گرای حاکم در اسرائیل همراه است تا چنین اقدام‌هایی انجام و از تمایل احزاب راست‌گرای تندرو در اسرائیل برای جمع‌آوری و جذب آرای بیشتر برای فراکسیون "اردوگاه ملی راست‌گرا" به ریاست بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر این رژیم استفاده شود. همه این اقدامات با همکاری و حمایت علنی آمریکا صورت می‌گیرند که تیم رئیس جمهوری آمریکا و نمایندگانش در خاورمیانه و در راس آنها دیوید فریدمن، سفیر آمریکا در اسرائیل این اقدامات را پشتیبانی می‌کنند.

وزارت خارجه فلسطین تاکید کرد، همکاری اسرائیل و آمریکا برای اعمال قانون این رژیم بر شهرک‌نشینان در اراضی فلسطین بسیار خطرناک بوده و پیامدهای خطرناکی روی درگیری میان فلسطین و اسرائیل و سراسر منطقه دارد.

این وزارت‌خانه از جامعه بین‌الملل خواست با نهایت جدیت با تدابیر میدانی اسرائیل برخورد کند که در راستای منافع و اهداف این کمپین قرار دارد. همچنین در اتخاذ اقدامات بازدارنده برای توقف این کمپین پیش از اینکه زمانش بگذرد، سرعت عمل داشته باشد.

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار