5. تير 1398 - 14:10   |   کد مطلب: 220924
کرمانشاه- ایرنا - مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه، از ثبت ۶ اثر ناملموس این استان در فهرست آثار ملی خبر داد.

به گزارش بازی دراز، امید قادری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: پرونده ۶ اثر ناملموس استان کرمانشاه در شورای ثبت آثار تاریخی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور که در اردبیل برگزار شد، مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت.
او ادامه داد: پس از بررسی این پرونده‌ها، در نهایت اعضای شورای ثبت آثار تاریخی سازمان میراث فرهنگی به ثبت ملی بازی «قمچان» استان کرمانشاه، «نان کزینکه» اورامانات، «نان فیس» اورامانات، غذای «قاپلی» منطقه ریجاب، «شکرانه آب» در روستای نسمه و «فنون رب انارگیری» اورامانات رای مثبت دادند.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه در خاتمه گفت: بیش از چهار هزار اثر تاریخی در این استان شناسایی شده که از این تعداد بیش از ۲ هزار و ۲۰۰ اثر به ثبت ملی رسیده است.
۶ پرونده اثر ناملموس استان کرمانشاه در روز سه شنبه چهارم تیرماه در شهر سرعین استان اردبیل در فهرست آثار ملی به ثبت رسید که تعداد آثار ناملموس این استان به ۶۱ رسید.

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها