5. تير 1398 - 14:08   |   کد مطلب: 220922
دادستان عمومی و انقلاب مرکز کرمانشاه با اعلام شماره تماس بازرسان بانک‌های استان، از جوانان خواست که سخت‌گیری بانک‌ها در پرداخت وام ازدواج را به این شماره‌ها یا از طریق اینستاگرام دادسرا گزارش کنند تا پیگیری شود.

به گزارش بازی دراز، 

 محمدحسین صادقی پس از هشداری که در نشست خبری اول تیر به بانک‌های متخلف استان داد، در نشستی با رئیس شورای هماهنگی بانک‌های کرمانشاه هم پیگیر رفع شرایط سختی شد که برخی بانک‌ها برای پرداخت وام ازدواج به جوانان تحمیل می‌کنند.

آنچنان که روابط عمومی دادسرای عمومی و انقلاب استان به نقل از دادستان کرمانشاه خبر داده است، در این نشست مقرر شد مطابق دستور العمل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران وام ازدواج تنها با طلب یک ضامن برای هر نفر پرداخت شود.

صادقی تصریح کرد: در این راستا هیچ بانکی حق تعیین ضوابط غیرقانونی برای پرداخت وام ازدواج را ندارد و در صورت مشاهده، در راستای صیانت از حقوق عمومی برخورد قانونی و جدی خواهد شد.

دادستان کرمانشاه عنوان کرد: همچنین در این جلسه تاکید شد جوانان در صورت مشاهده موارد تخلف، ابتدا آن را به رئیس گروه اداره نظارت استانی بانک مرکزی به عنوان مسئول رسیدگی به شکایات بانک‌ها(مستقر در بانک مرکزی روبروی مسجد جامع) یا بازرس ویژه هر بانک اطلاع دهند سپس در صفحه اینستاگرام دادسرا به آدرس dadsara_kermanshah@ گزارش کنند.

 

میزان وام ازدواج برای هر یک از زوج‌ها ۳۰ میلیون تومان است که طبق بخشنامه بانک مرکزی معرفی یک ضامن برای هر ۳۰ میلیون کافی است اما بخشی از بانک‌ها همچنان از عمل به این بخشنامه خودداری و دست کم ۲ ضامن طلب می‌کنند.

حتی طبق قانون اگر زوج‌ها در سامانه ازدواج هر دو یک بانک را برگزیده باشند، ارائه یک ضامن معتبر به شرط کفایت میزان حقوق دریافتی آن، برای اقساط هر دو زوج کافی است.

آماری اعلام نشده که تعداد زوجین در صف دریافت وام ازدواج استان ۲ میلیون نفری کرمانشاه را نشان دهد اما در نیمه سال ۹۷ این عدد ۶ هزار نفر بود.

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها