5. تير 1398 - 9:00   |   کد مطلب: 220916
مدیر کل میراث فرهنگی استان کرمانشاه :
ساماندهی آثار و ابنیه تاریخی و احداث موزه در سرپلذهاب
بازی دراز 1404 : مدیر کل میراث فرهنگی استان کرمانشاه از اجرای طرح ساماندهی آثار و ابنیه تاریخی و احداث موزه در سرپلذهاب خبرداد .

به گزارش بازی دراز، امید قادری مدیر کل میراث فرهنگی استان در اجرای طرح توانمند سازی بنیاد مستضعفان برای سرپلذهاب دوطرح احداث بوم گردی و بازارچه عرضه صنایع دستی را در روستاهای این شهرستان پیشنهاد داد که با آن موافقت شدو تسهیلاتی برای آن درنظر گرفته شد .
وی بابیان اینکه آثارتاریخی بسیاری در سرپلذهاب وجوددارد که باید ساماندهی شود ادامه داد : در مرحله اول با حمایت استاندار اعتبار لازم برای ساماندهی اثرتاریخی طاق گرا فراهم شده وعملیات اجرایی آن آغاز شده است .
ایشان بابیان اینکه در گام بعدی احداث یک موزه تاریخی در شهرستان در دستور کار قراردارد افزود : موافقت کشور برای تامین اعتبار لازم جهت ایجاد یک موزه تاریخی در سرپلذهاب کسب شده ودرصورت تامین مکان لازم به سرعت عملیات اجرایی آن آغاز خواهدشد.
قادری اذعان داشت : پیگیریهای لازم برای واگذاری ساختمان مدرسه ۱۷ شهریور که در محوطه قدیمی ترین اثر سنگ نوشته جهان قراردارد صورت گرفته ولی تاکنون به نتیجه لازم نرسیده است و ما امیدواریم این واگذاری سریعتر انجام شود تا یک موزه تاریخی در سرپلذهاب ایجاد شود .

تصاویر تکمیلی: 
لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها