3. تير 1398 - 13:34   |   کد مطلب: 220906
بازی دراز1404: فرماندار سرپلذهاب گفت : مشارکت مردم و تلاش مدیران نقش مهمی در موفقیت طرح توانمندسازی اقتصادی مردم مناطق محروم مرزی دارد.

به گزارش بازی دراز، جمالی نیا در جلسه شورای اداری سرپل ذهاب با حضور رئیس بنیاد مستضعفان کشور و استاندار کرمانشاه، افزود : سرپلذهاب با وسعت ۱۲۱۱ کیلومتر مربع مساحت و باجمعیتی بالغ بر ۸۵ هزار و ۶۱۶ نفر دارای ۲۰۴ روستا در قالب ۲ بخش مرکزی و قلعه شاهین پتانسیلهای مناسبی برای رشد وپیشرفت اقتصادی دارد.

وی افزود : کشاورزی یکی از پتانسیلهای اقتصادی مناسب شهرستان است که با زمینهای زرخیز و حاصلخیزی که دارد علی رغم آسیبهای چندسال اخیر در سال ۹۷ودراوج آسیبها ۳۹ هزارتن برداشت غلات داشته است و درسال ۱۳۹۸ با مدیریت صحیح تاکنون ۷۲هزارتن غلات برداشت شده واین رقم تا ۸۰ هزارتن نیز خواهدرفت .
ایشان بااشاره به سامانه طرح گرمسیری اذعان داشت : سامانه گرمسیری ۲۱هزارو ۵۰۰هکتار از زمینهای کشاورزی شهرستان را تحت پوشش قرار خواهد داد که باعث استغال و رونق تولید شهرستان میشود.
فرماندار شهرستان درادامه به پتانسیل شهرستان درزمینه گردشگری اشاره کردوگفت : شهرستان سرپلذهاب یکی از ۸شهر تاریخی وقدیمی جهان ودارای ۲۲۴ اثر تاریخی است که  ۱۴۲ اثر آن به ثبت ملی رسیده است وپتانسیل خوبی برای رونق و پیشرفت شهرستان می باشد.
 
وی طرح توانمند سازی بنیاد مستضعفان را طرحی مناسب برای اشتغالزایی و درآمد زایی روستائیان دانست وافزود : در طول ۶ماه مطالعه و فعالیت مدیران بنیاد علوی بعنوان مجری طرح در ۸ رویتای محروم شهرستان بیش از ۹۷ گروه تشکیل شده است که نشان دهنده تلاش مدیران بنیاد مستضعفان و مشارکت مردم است.

جمالی نیادر پایان اشاره ای کوتاه به بازسازی شهرستان کرد واظهارداشت : از مجموع ۳۵هزارو ۷۶۷ واحدمسکونی آسیب دیده شهرستان امروز بازسازی ۱۲ هزار و ۷۳۳ واحد تخریبی و ۱۷ هزار و۵۲۶ واحد تعمیری به پایان رسیده است .

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها