30. خرداد 1398 - 10:43   |   کد مطلب: 220837
مدیرعامل شرکت تعاون روستایی استان کرمانشاه گفت: خرید تضمینی گندم از کشاورزان استان تاکنون نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد ۲ برابری داشته است.

به گزارش بازی دراز، 

 تاکنون در مناطق گرمسیری استان و در قالب پنج کمیسیون بیش از ۲۱ هزار تن گندم و ۵۰۰ تن کلزا خریداری شده و در این میان بیشتر مطالبات کشاورزان پرداخت شده است.

وی افزود: همچین از روز گذشته برداشت کلزا در مناطق سردسیری آغاز شده و منتظر آغاز برداشت گندم هستیم به همین منظور آمادگی خرید در قالب ۲۵ کمیسیون وجود دارد.

مدیرعامل شرکت تعاون روستایی استان کرمانشاه با بیان اینکه خرید تضمینی گندم تاکنون نسبت به مدت مشابه سال قبل دو برابر افزایش یافته است، گفت: این افزایش در شهرستان قصرشیرین ۱۰۰۰ درصد بوده است.

وی بیان داشت: به طور کلی بر اساس پیش بینی جهاد کشاورزی امسال میزان خرید تضمینی گندم ۸۰۰ هزار تن خواهد بود که این میزان نسبت به خرید سال قبل از رشد بین ۱۰ تا ۱۵ درصدی حکایت خواهد داشت در حالی که با ادامه این روند این رشد بیش از ۲۰ درصد خواهد بود.

صفایی گفت: از کشاورزان تقاضا می شود گندم را به مبادی دولتی تحویل دهند و به شایعاتی مبنی بر اینکه قیمت در بازار آزاد بالاتر است توجه نکنند و همچنین درصدد پرداخت سریعتر مطالبات کشاورزان هستیم.

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار