28. خرداد 1398 - 10:36   |   کد مطلب: 220805
دموکرات‌های مجلس سنای آمریکا قصد دارند طرحی را برای محدودیت کردن دونالد ترامپ در دست بردن در بودجه‌های بخش‌های مختلف وزارت دفاع آمریکا به منظور اختصاص این بودجه‌ها به ساخت دیوار در مرز با مکزیک، به پیش ببرند.

به گزارش بازی دراز، 

به نقل از پایگاه هیل، اخیراً تعدادی از این دموکرات‌ها یک اصلاحیه برای قانون موسوم به "قانون اختیارات دفاع ملی"(NDAA)  را تحت رهبری سناتور دیک دوربین ارائه کرده‌ و به دنبال محدود کردن اختیارات دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در استفاده از بودجه‌های نظامی و دفاعی تحت شمول این قانون برای ساخت دیوار در مرز با مکزیک هستند.

این اصلاحیه همچنین باعث محدود شدن اختیار ترامپ در استفاده از بودجه‌های دفاعی مجوز گرفته در فاصله سال مالی ۲۰۱۵ تا سال مالی ۲۰۱۹ در چارچوب قانون اختیارات دفاع ملی می‌شود. به موجب این قانون سالانه سیاستگذاری‌های کلی و خط مشی‌های بودجه‌ای پنتاگون تعیین می‌شود.

اصلاحیه اخیر از جانب چند سناتور دموکرات شامل تام یودال، پاتریک لیهی، برایان شاتز، جان تستر و کریس مورفی حمایت می‌شود. لیهی دموکرات ارشد کمیته موسوم به کمیته تخصیص بودجه سنای آمریکا است و تستر نیز یک عضو ارشد کمیته فرعی مربوط به وزارت امنیت داخلی، از زیرمجموعه‌های کمیته تخصیص بودجه، است.

این اصلاحیه یکی از صدها اصلاحیه‌ای است که سناتورها برای نسخه مربوط به قانون اختیارات دفاع ملی در سنا ارائه کرده‌اند. قانون‌گذاران انتظار دارند که بحث درباره این اصلاحیه طی روزهای آینده آغاز شود. با این حال این دموکرات‌ها کار سختی در تصویب کردن این اصلاحیه با توجه به کنترل جمهوری‌خواهان بر سنا خواهند داشت. با این حال این اصلاحیه به موازات یک طرح مشابه دیگر در مجلس نمایندگان آمریکا و برای نسخه مربوط به قانون اختیارات دفاع ملی در این مجلس مطرح شده است.

طرح مطرح شده در مجلس نمایندگان آمریکا چند روز پیش با تلاش کمیته خدمات مسلح این مجلس به پیش برده شد و در ادامه احتمالاً بین مجالس سنا و مجلس نمایندگان آمریکا بر سر مشخص کردن سرنوشت این طرح‌ها اختلاف ایجاد خواهد شد و آنها باید تلاش کنند به توافق برسند.

ماه فوریه گذشته ترامپ وضعیت اضطراری ملی در آمریکا اعلام کرد تا از این طریق اجازه یابد از بودجه‌های مربوط به ساخت‌وساز ارتش آمریکا برای ساخت دیوار در مرز با مکزیک بدون کسب تأیید از کنگره استفاده کند.

پنتاگون تاکنون هنوز از بودجه بخش ساخت‌وساز ارتش برای این دیوار استفاده نکرده اما مبلغ دو و نیم میلیارد دلار را از حساب‌های مختلف دیگر برداشته تا برای این دیوار استفاده کند.

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها