28. خرداد 1398 - 10:31   |   کد مطلب: 220799
گزارش درآمد و هزینه‌های شهرداری در دو ماه نخست ۹۸، به شورا ارسال شود

به گزارش بازی دراز، 

سیدحسن رسولی در یکصد و چهل و نهمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران در تذکری در خصوص تأخیر در ارائه گزارش ماهانه از درآمد و هزینه‌های شهرداری تهران به شورای شهر گفت: شهرداری تهران نهادی عمومی و غیردولتی است که به صورت هزینه و درآمد اداره می‌شود. از آنجا که هزینه اداره شهر نیز توسط شهروندان پرداخت می‌شود، لذا اطلاع آنان از نحوه تخصیص منابع و مدیریت امور مالی شهرداری یکی از حقوق مسلم شهروندی است.

وی افزود: در عمل به وظایف نمایندگی به استناد به مفاد ماده ۷ قانون شهرداری‌ها و همچنین با توجه به بند ۵ ماده ۸ وظایف خزانه‌دار شورا مندرج در آئین‌نامه اجرایی تشکیلات انتخابات داخلی و امور مالی انتخابات شهرها باید شهرداری نسبت به ارسال حساب درآمد و هزینه ماهانه همراه با اظهارنظر برای بهره‌برداری و ارائه گزارش در صحن شورای شهر اقدام کند.

وی تأکید کرد: به عنوان خزانه‌دار شورا نسبت به عدم ارسال گزارش از وضعیت درآمد و هزینه‌های شهرداری به صورت ماهانه به خزانه‌دار شورا به شهرداری تذکر می‌دهم و امیدوارم این گزارش برای ماه‌های فروردین و اردیبهشت به تفکیک به شورا ارسال شود. قطعاً سیاست و رویکرد مدیریت جدید شهر تهران روشن‌گری و شفاف‌سازی است و یکی از ابزارهای تحقق این سیاست، ارائه مستمر گزارش از درآمد و هزینه‌های شهرداری به افکار عمومی است.

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها