26. خرداد 1398 - 11:06   |   کد مطلب: 220783
معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی استان کرمانشاه گفت: هر کارفرما که افراد فاقد کارت پایان خدمت یا معاف از خدمت را به‌کار بگیرید در صورت مشخص شدن جریمه و به دادگاه معرفی می‌شود.

به گزارش بازی دراز، 

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، سرهنگ علی‌اشرف نجفی پیش از ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه، اظهار داشت: در راستای اجرای قانون طرح  مشمولان نظام وظیفه اعمال محدودیت‌های اجتماعی برای مشمولان غائب در نظر گرفته شده است.

معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی استان کرمانشاه از حذف طرح جریمه غیبت سربازی طی سال‌جاری خبر داد و افزود: در اجرای ماده 100 قانون نظام وظیفه ارائه هرگونه تسهیلات دولتی مانند دریافت وام، کسب پروانه کار، کاندیدا شدن، استخدام، پیمانی، قراردادی، روز مزد باید منوط به روشن شدن وضعیت خدمت نظام وظیفه باشد.

وی تاکید کرد: هر کارفرما که افراد فاقد کارت پایان خدمت یا معاف از خدمت را به‌کار بگیرید در صورت مشخص شدن بار اول هزینه معادل یک سرباز(10 میلیون تومان) جریمه می‌شود و در صورت تکرار معادل سه سرباز( 30 میلیون تومان) جریمه و به دادگاه نیز معرفی می‌شود.

جزئیات کسر خدمت سربازی فرزندان ایثارگران

نجفی با اشاره به اینکه دستگاه‌های دولتی و غیردولتی موظف به همکاری درخصوص جذب نیرو انسانی با نیروی انتظامی هستند، افزود: ابلاغیه جدید ستاد کل نیروهای مسلح مبنی بر مدت معافیت فرزندی که پدرش 28 تا 29 ماه در منطقه بوده تا پایان شهریورماه سال‌جاری برقرار است و بعد از این مدت به ازای هر ماه خدمت پدر، فرزندش 12 روز کسر خدمت می‌گیرد.

این مقام انتظامی ادامه داد: ایثارگران نیز می‌توانند تا پایان شهریورماه 98 نسبت به معافیت یک فرزند خود اقدام کنند و بعد از این مدت به ازای هر ماه خدمت 12 روز کسر خدمت شامل فرزندشان می‌شود.

مشمولان غایب دارای فرزند از مزایای کسر خدمت بهره‌مند می‌شوند

نجفی از معافیت متاهلان فراری به ازای هر فرزند سه‌ماه کسر خدمت خبر داد و افزود: این کسر خدمت مشروط بر این است که مشمول غائب خود را به حوزه نظام وظیفه معرفی کندو نگران اضافه خدمت سنواتی نیز نباشد.

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها