25. خرداد 1398 - 12:25   |   کد مطلب: 220766
بازی دراز1404: رئیس جهاد کشاورزی شهرستان سرپلذهاب: خرید گندم مازاد برنیاز کشاورزان که وارد سیلوها شده تا به امروز بیش از ۷۲درصد رشد داشته است

به گزارش بازی دراز، مهندس سلیمانی در گفتگو باخبرنگار ما اظهارداشت : جهاد سازندگی در همان اوایل تاسیس در خدمت انقلاب بوده و برای تحقق آرمانهای انقلاب اسلامی وارزشهای دین اسلام تلاس کرده است.

وی افزود : کشاورزی در بسیاری از کشورها محور توسعه است ودر ایران نیز از اهمیت بسزایی برخوردار است کارشناسان معتقدند که کشاورزی می تواند نقش مهمی در رونق اقتصادی داشته و محصولات آن جایگزین صارات نفتی شود.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان اذعان داشت  : ما در سایه تحریمهای اقتصادی ظالمانه توانستیم درتولید محصولات کشاورزی راهبردی و کلیدی همچون گندم به خودکفایی برسیم.
سلیمانی در ادامه به عملکرد جهاد کشاورزی در جریان زلزله اشاره کردو گفت : جهاد کشاورزی بعداز زلزله سال ۱۳۹۶ برای ۸هزار و۴۱۲ واحد دامی تشکیل پرونده داده و مبلغ یک هزار و۸۵۰ میلیارد ریال تسهیلات به آنها پراخت کرد.
وی ادامه داد : تشکیل پرونده برای ۴هزارو ۱۹۹ خسارت دیده بخش کشاورزی وپرداخت مبلغ ۷۰۰میلیارد ریال به کشاورزان شهرستان ، پرداخت بلاعوض دام سبک به تعداد ۱۲هزار و ۴۲۳ راس و مبلغ ۷۴میلیارد ۳۲۰ میلیون ریال ، پرداخت خسارت بلاعوض دام سنگین به تعداد ۴۴۱راس به مبلغ ۱۳میلیارد و ۲۳۰میلیون ریال ، پرداخت بلاعوض به اماکن دامی به تعداد ۳هزارو۶۷۲ واحد به مبلغ ۷۳ میلیارد و ۴۴۰میلیون ریال ،امهال تسهیلات بالای ۵۰۰ میلیون ریال خسارت دیدگان به تعداد ۱۴۴ فقره به مبلغ ۲۴۵میلیارد ۲۲۰میلیون ریال از جمله اقدامات جهادکشاورزی در جریان زلزله سال ۱۳۹۶ بوده است.
ایشان همچنین به عملکرد جهاد کشاورزی در اشتغالزایی اشاره کرد و اذعان داشت : دربحث اشتغالزایی در سامانه سرمد ۲۷۶ نفر سهمیه برای جهاد کشاورزی درنظر گرفته شده بود که امروز ۲۸۱ نفر اشتغالزایی بارشد ۱۰۵ درصدی صورت گرفته است.
سلیمانی ادامه داد : پرداخت ۵۷۲ فقره وام سه ساله به خسارت دیدگان زلزله از منابع داخلی وزارتخانه به مبلغ۲۷میلیارد ریال و برآورد خسارت سیلابی شدن رودخانه های شهرستان به اراضی کشاورزی و پرداخت بلاعوض به کشاورزان ازدیگر اقدامات جهاد کشاورزی شهرستان می باشد.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بابیان اینکه از مجموع ۴۴هزار و۳۰۰هکتار اراضی شهرستان ۱۶ هزار آن آبی و ۲۸هزار و۳۰۰هکتار آن دیم میباشد افرود : سطح زیر کشت گندم دیم ۱۹هزار و ۵۰۰ هکتار و گندم آبی ۱۳ هزار هکتار و سطح زیر کشت جوآبی و دیم  ۳هزار هکتار و چغندر پاییزه  ۱۸۵ هکتار می باشد.
وی ادامه داد : میزان خرید گندم مازادبر نیاز کشاورزان  ۷۲ درصد افزایش داشته و تاامروز  ۶۷هزار و۲۰۰تن گندم به سیلوها و مراکز تهیه بذر وارد شده است و ۱۰ درصد از مزارع گندم نیز باقیمانده است و بیش از ۸هزار تن جو نیز برداشت شده است.
ایشان درادامه به بحث مبارزه با آفات اشاره کرد وگفت : مبارزه با آفات،مبارزه با سن غلات
،مبارزه با سن و جوندگان،مبارزه با آفات صیفی جات و اجرای طرح پایلوت مبارزه با بیماریها انجام شده است.

سلیمانی ادامه داد : ۳هزارو ۳۹۶ تن سبوس و جو یارانه دار و کنسانتره  برای ۱۷۵هزار و ۸۶۲ راس دام سبک و ۵هزار۴۴۹ راس دام سنگین در شهرستان وجود دارد که سالانه۲هزارو ۷۰۰ تن گوشت قرمز ، ۴۴۵تن گوشت مرغ، ۱۵هزار و۱۵۷ تن شیرخام و ۶هزار و ۶۷۳تن تخم مرغ درشهرستان تولید می شود.

ایشان در پایان بااشاره به امورات زیربنایی اذعان داشت : ۱۸ فقره تسهیلات ، احداث کانالهای سنگی بتنی ، بازسازی ساختمانهای قراویز و قره بلاغ ،۷۳۰میلیارد ریال جهت طرح گرمسیری زمینهای کشاورزی ، اجرای شبکه های فرعی طرح گرمسیری بااعتبار یکهزار و ۸۱۰میلیارد ریال ، بازسازی ۲۰باب استخرهای تخریب شده و واگذاری سند اراضی کشاورزی به کشاورزان از اقدامات عمرانی جهادکشاورزی می باشد.

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار