23. خرداد 1398 - 9:26   |   کد مطلب: 220734
کرمانشاه_ دومین جشنواره ملی «روز مزرعه» با حضور معاون ترویج و آموزش کشاورزی سازمان تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی و جمعی از مسئولان استانی در اسلام آباد غرب برگزار شد.

به گزارش بازی دراز، ر

به گزارش خبرگزاری مهر، دومین جشنواره ملی «روز مزرعه» امروز چهارشنبه با حضور معاون ترویج و آموزش کشاورزی سازمان تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی و جمعی از مسئولان استانی در محل ایستگاه تحقیقاتی اسلام آباد غرب برگزار شد.

فرهاد تجری نماینده مردم قصرشیرین، سرپل‌ذهاب و گیلان‌غرب در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در گذشته با توجه به اینکه نگاه سنتی به حوزه کشاورزی بیشتر مشهود بود خیلی کار علمی احساس نمی‌شد

وی افزود: امروزه با انجام آزمون و خطا در این حوزه ضرورت انجام تحقیقات و پژوهش بیش از پیش احساس می‌شود.

نماینده مردم قصرشیرین، سرپل‌ذهاب و گیلان‌غرب در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وجود مراکز تحقیقاتی یک سرمایه اقتصادی برای استان محسوب می‌شود، گفت: همچنین بخش گرمسیری یک تحول عظیمی در کشاورزی به دنبال خواهد داشت.

وی خاطر نشان کرد: یکی از آفت‌هایی که بخش کشاورزی و کشاورزان ما را رنج می‌دهد نداشتن یک آمایش کشوری در بخش کشاورزی است.

تجری ادامه داد: همچنین گاهی مشاهده می‌شود کشاورزان در هنگام برداشت محصولات حتی متضرر می‌شوند و نمونه آن را می‌توان در چغندر کاران مثال زد که هیچ حمایتی نمی‌شوند.

وی بیان داشت: جهت توسعه بخش کشاورزی لازم است بین نیازمندی‌ها و بخش کشاورزی تنظیمات لازم صورت بگیرد.

رئیس مجمع نمایندگان استان کرمانشاه با اشاره به اینکه امروز کشاورزی در بحث تولید ملی مطرح است، افزود: باید تلاش کنیم مشکلات این بخش حل و فصل شود و جهت حمایت کشاورزان در مجلس پیگیری‌هایی صورت گرفته است.

وی خاطر نشان کرد: هنوز حمایت از کشاورزان نهادینه نشده است به طور مثال قیمت گندم علی رغم اینکه سم، کود و … را به صورت آزاد در اختیار کشاورزان قرار می‌دهیم در مقابل هنگام خرید فیلترهایی را در سرراه آنها می‌گذاریم که مشکلاتی را برایشان به وجود می‌آورد و لازم است دولت را درگیر بخش‌های کشاورزی کرد تا بدانند کشاورزان چه مشکلاتی دارند.

تجری عنوان کرد: جهت تقویت تولید داخلی و کمک به بخش کشاورزی باید تمام همت خود را بکار بگیریم چرا که این کار رسیدن به توسعه اقتصادی را تسریع می‌کند.

وی گفت: پس از جنگ زمین‌های زیادی در حوزه دشت ذهاب خریداری شد که در اختیار بخش کشاورزی قرار بگیرند اما به دلایل مختلف این کار محقق نشد.

نماینده مردم قصرشیرین، سرپل‌ذهاب و گیلان‌غرب در مجلس شورای اسلامی افزود: دشت ذهاب به دلیل اینکه یکی از بخش‌های کشاورزی ما است انتظار داریم پایگاه تحقیقاتی در آنجا مستقر شود تا کمک شایانی به حوزه کشاورزی شود.

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها