پربازدیدترین ها

کد خبر: 220701 ۱۰:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱

فرماندار شهرستان سرپلذهاب:

270هکتار از منابع طبیعی و پسماندهای کشاورزی مزارع گندم شهرستان طعمه حریق شد

بازی دراز 1404 : فرماندارشهرستان سرپلذهاب گفت : در آتش سوزیهای ایجاد شده در شهرستان 270هکتار از منابع طبیعی و پسمندهای کشاورزی مزارع گندم شهرستان طعمه حریق شد .

270هکتار از منابع طبیعی و پسماندهای کشاورزی مزارع گندم شهرستان طعمه حریق شد

به گزارش بازی دراز، 

محبت جمالی نیا در گفتگو با خبرنگارما اظهارداشت : آتش سوزی ایجاد شده در روستاهای بخش مرکزی شهرستان در مجموع 230 هکتار از پسماندهای مزارع کشاورزی(جار) و 40 هکتار از منابع طبیعی را طعمه حریق کرد.

وی افزود : اولین آتش سوزی ایجاد شده در دهستان سرقلعه و جگیران بود که آتش سوزی در روستاهای کشور عراق ایجاد شده ودراثر وزش باد به منابع طبیعی ومزارع کشاورزی داخل کشور سرایت کرده بود.

فرماندار شهرستان تصریح کرد : این آتش سوزی در مزارع کشاورزی و عرصه های منابع طبیعی مناطقی از بخش مرکزی شامل تیله کوه ، هوان ، ترشابه ، میان قپی و بیشکان رخ داده وباعث نابودی 60هکتار از پسماندهای کشاورزی مزارع گندم(جار) و 40هکتار از منابع طبیعی شد.

ایشان بابیان اینکه آتش سوزی دوم در مناطقی از حومه شهرستان ایجاد شده ادامه داد :  شب گذشته نیز 170هکتار از پسماندهای کشاورزی مزارع گندم طعمه حریق شده ودر آتش سوخت.

وی افزود : پسماندهای کشاورزی مزارع گندم مناطق قره بلاغ،پاونار، قلعه گبری، زعفران و حدفاصل بین مسکن مهر تا چهارراه قره بلاغ در این آتش سوزی طعمه حریق شده وازبین رفت.

جمالی نیا اظهارداشت : دراین آتش سوزی که به دلیل وزش تند باد کترل و اطفاء آن دشوار شده بود پس از 5ساعت تلاش مداوم ستاد مدیریت بحران، نیروهای امدادی،شهرداری،هلال احمر،آتش نشانی و نیروهای بومی مردمی در ساعت 5 بامداد امروز کنترل و مهار شده و اطفاء گردید.

در آتش سوزی های ایجاد شده روزهای قبل نیز 120هکتار از پسماندهای کشاورزی و 2هکتار از مزاع گندم طعمه حریق شده بود . 

 

انتهای پیام/