20. خرداد 1398 - 10:55   |   کد مطلب: 220693
نایب رییس مجلس شورا اسلامی عدم مقاومت و سازش سایه ای شوم بر کشور انداخت و ما را دچار رکود کرد،

به گزارش بازی دراز، 

 در تبیین منطق مقاومت مطرح شده از سوی رهبر معظم انقلاب اظهار داشت: آنچه که مقام معظم رهبری مخصوصا در روز 15 خرداد درباره مسائل جاری کشور و آمریکا مطرح کردند مسیری روشن برای مسئولان کشور بود تا اگر افکار و عقاید متفاوتی دارند برای آنها مسیری مستقیم به عنوان چراغ راه همگان تبیین شود.

وی افزود: در این مدت عدم مقاومت و سازش سایه ای شوم بر کشور انداخت و ما را دچار رکود کرد، چون عده ای منتظر هستند از راه سازش و مذاکره با دشمن توفیقی برای کشور حاصل شود در حالی که این تنها سبب فرصت سوزی شده است.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی بیان داشت: برخلاف این تفکر، رهنمودهای رهبر انقلاب ما را به سمت و سویی هدایت کرد که خیالمان از عدم مذاکره راحت باشد در نتیجه در مسیری حرکت کنیم که با مقاومت به اهداف خود برسیم.

مصری خاطرنشان کرد: معنای مقاومت، صبر توام با خمودی و سستی نیست بلکه به معنای تلاش، فعالیت و خنثی کردن است و در مقابل باید آنچه را که آمریکا فکر می کند نقطه ضعف ما است و از آن طریق بر ما اعمال فشار می کند، تقویت کنیم.

وی افزود: اگر آمریکا فکر می کند از راه اقتصادی می تواند به ما ضربه بزند باید در راستای اقتصاد مقاومتی تلاش شود و همه عزم خود را جزم کنیم تا شاخص های اقتصادی اعم از تورم، بیکاری، رکود، درآمد سرانه و ضریب جینی را رشد دهیم و این با مقاومت اساسی حاصل خواهد شد.

مصری گفت: همچنین در این میان باید نقاط ضعف به قوت تبدیل و نقاط قوت نیز ارتقا یابد به طور مثال توان موشکی را به عنوان ابزاری بازدارنده تقویت کنیم و تولیدات کارخانه ها را افزایش دهیم زیرا مقاومت به معنای گرسنگی کشیدن نیست.

نایب رییس مجلس عنوان کرد: ظرفیت و امکانات بالقوه فراوانی برای مقاومت در کشور وجود دارد که به فعلیت رسیدن آن به عزمی ملی و فردی نیاز دارد هرکسی باید ببیند تا چه اندازه در زمینه های مختلف اعم از علمی، تولید، بازار، صنعت و ... می تواند به مقاومت کمک کند و در بعد ملی هم باید جامعه به سمت و سویی واحد حرکت کند.

وی بیان کرد: با توجه به شرایط موجود اگر 80 میلیون ایرانی روزانه در مصرف یک برگ کاغذ، یک برگ دستمال کاغذی، خاموشی یک لامپ و مصرف آب صرفه جویی کنند این صرفه جویی با توجه به اینکه مقاومت معنایی عملی دارد قوت ما را در برابر دشمن صادر می کند و سبب می شود اگر نفت ما تحریم شد بتوانیم برق یا آب که قیمتی بالاتر از بنزین دارد را صادر کنیم.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی گفت: زمانی مقاومت نظامی مطرح بود که مردم در شهر و دیار خود باقی ماندند و مقاومت کردند و موفق شدیم و امروز زمان مقاومت اقتصادی رسیده که باز هم پیروز خواهیم شد.

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها