20. خرداد 1398 - 9:14   |   کد مطلب: 220678
استاندار زنجان، از عزم جدی مسئولان برای احیای واحدهای تولیدی راکد در استان خبر داد.

به گزارش بازی دراز، 

فتح‌الله حقیقی در حاشیه بازدید از واحدهای صنعتی شهرستان ابهر، در جمع خبرنگاران با بیان اینکه یازدهمین جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در ابهر برگزار شد، اظهار کرد: در طی حضور در شهرستان ابهر از چهار واحد تولیدی بازدید به عمل آمد که از مهم‌ترین مسائل مطرح شده در این بازدیدها و جلسه کارگروه می‌توان به موضوع تسهیلات ثابت و سرمایه در گردش اشاره کرد که رفع اشکال شد.

وی با اشاره به چالش‌های این شرکت‌ها با ادارات و دستگاه‌های اجرایی از جمله محیط زیست، ادامه داد: در این جلسه این موضوعات نیز مورد بررسی قرار گرفت که مقرر شد بخشی که قابل رفع است در درون استان رفع شود، بخشی نیز که در کشور قابل حل است با برگزاری جلساتی با مقامات عالی کشور که طی هفته آینده برگزار خواهد شد، رفع شود.

نماینده عالی دولت در استان زنجان با تاکید بر اینکه امسال نیز جلسات رفع موانع تولید کاملاً عملیاتی خواهد بود، یادآور شد: در حال حاضر واحدهای تولیدی استان به صورت واحدهای تولیدی بدون مشکل، واحدهای تولیدی دارای مشکل و واحدهای دارای بحران دسته‌بندی شده‌اند.

حقیقی تاکید کرد: بر اساس این تقسیم‌بندی، وظایفی برای مدیریت‌ها تعیین شده است تا هم مواظب واحدهایی که مشکل ندارند باشیم و هم اینکه واحدهای مشکل‌دار رفع اشکال شده و واحدهای بحرانی نیز حداقل تبدیل به واحدهای مشکل‌دار شوند تا از میزان بحران آن‌ها کاسته شود.

وی از احصای واحدهای تولیدی استان به واحدهای راکد و واحدهای قابل بازگشت به چرخه تولید خبر داد و افزود: برای راه‌اندازی مجدد واحدهای تولیدی راکد که با کمک دولت قادر به راه‌اندازی مجدد نیستند، از طرفیت سرمایه‌گذاری بخش خصوصی بهره گرفته خواهد شد.

حقیقی بیان کرد: واحدهای تولیدی که با کمک مسئولان می‌توانند به چرخه تولید بازگردند در یک دسته دیگر گروه‌بندی شده تا تمهیداتی بیاندیشیم که از تبصره ۱۸ که تسهیلات و اعتبارات آن ۱۴۰۰ میلیارد است، استفاده کرده و آن‌ها را به چرخه تولید بازگردانیم.

نماینده عالی دولت در استان زنجان خاطرنشان کرد: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته و اولویت‌بندی واحدهای تولیدی در سال‌جاری امیدواریم حجم سرمایه‌گذاری استان در واحدهای تولیدی به 2000 میلیارد تومان برسد.

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها