19. خرداد 1398 - 12:18   |   کد مطلب: 220669
رییس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان گفت: مبلغ ۱۰ میلیارد تومان برای احیای نخلستان‌های آبادان، خرمشهر و شادگان اختصاص می یابد.

به گزارش بازی دراز، 

کیخسرو چنگلوایی در گفتگو با ایسنا، اظهار کرد: در نشستی که به منظور رسیدگی به وضعیت نخلستان‌های آسیب دیده استان با حضور استاندار خوزستان برگزار شد، تصمیم گرفته شد تا مبلغ ۱۰ میلیارد تومان برای احیای نخلستان‌های آبادان، خرمشهر و شادگان اختصاص یابد.

وی افزود: نخلستان‌های آبادان، خرمشهر و شادگان در پی خشکسالی شدید سال آبی ۹۷-۹۶ و شوری آب به شدت آسیب دیدند و با وجود اینکه بخش قابل توجهی از این درختان در برابر خشکسالی بی‌سابقه ایستادگی کرده و آن را از سر گذراندند اما باروری این درختان از نظر کمی و کیفی دچار آسیب جدی شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان تصریح کرد: در تابستان سال ۹۷ که اوج سختی دوره خشکسالی برای نخلستان‌های خوزستان بود با پیگیری‌های فراوان درختان نخل در دو نوبت با EC ۸ هزار میکرو موس بر سانتی متر که رقمی بیش از حد استاندارد مناسب برای آبیاری این درختان است، آبیاری شدند.

چنگلوایی عنوان کرد: در نتیجه خشکسالی شدید سال آبی ۹۷_۹۶ میزان محصول نخلستان‌های خوزستان دست کم حدود ۴۵ درصد به نسبت سالهای نرمال کاهش یافت و تنها ۱۰ درصد از خرمای تولید شده دارای کیفیت مرغوب بود.

وی خاطرنشان کرد: از مجموع این رقم، مبلغ ۲ میلیارد تومان از اعتبارات شهرستان آبادان، ۲ میلیارد تومان از اعتبارات شهرستان خرمشهر، یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان از اعتبارات شهرستان شادگان و مبلغ ۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان نیز اعتبارات استانی به تغذیه، سم پاشی، هرس کردن و نگهداری درختان نخل اختصاص خواهد یافت.

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها