19. خرداد 1398 - 11:53   |   کد مطلب: 220651
بازی دراز1404: رئیس شورای اسلامی شهر سرپلذهاب گفت : مشکلات مستاجرین زلزله زده تخریبی شهر به دو صورت پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن و یا واگذاری زمین مرتفع خواهد شد .

به گزارش بازی دراز، صفری در گفتگو باخبرنگار ما اظهارداشت : مشکلات شهرستان سرپلذهاب در جلسه ای با حضور شورای شهر ،شهردار ،مدیرکل مسکن و شهرسازی استان و دکتر تجری ، معاون عمرانی استاندار و استاندار کرمانشاه بررسی گردید.

وی افزود : یکی از مشکلاتی که دراین جلسه مطرح شد بحث کاهش اعتبارات عمرانی شهرداری درسال جدید بود که با کاهش ۵۱ درصدی نسبت به سال گذشته به شهرستان اختصاص یافته بود.
وی افزود : افزایش اعتبارات عمرانی با توجه به نیاز شهرستان از مهمترین مطالبات شورای شهر و شهرداری بود که با نظر مساعد دکتر بازوند این اعتبارات همانند سال گذشته و بدون کاهش به شهرستان اختصاص یافت.

رئیس شورای اسلامی شهرسرپلذهاب مشکلات مسکن مستاجرین زلزله زده تخریبی را ازدیگر موضوعات بحث شده در این جلسه عنوان کرد وگفت : دراین جلسه نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی ،شورای شهر و شهردار برلزوم تعیین تکلیف و ساماندهی مستاجرین زلزله زده تخریبی تاکید کردند.
صفری ادامه داد : استاندار در این جلسه قول مساعد دادند که مشکل مسکن مستاجرین زلزله زده تخریبی به دو صورت پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن و واگذاری زمین رفع شود به این ترتیب برخی از افراد واجد شرایط تسهیلات دریافت کرده وبه برخی دیگر زمین واگذار خواهد شد.
ایشان درادامه به مشکلات زلزله زدگان تخریبی که تاکنون نتوانسته اند برای تشکیل پرونده بازسازی اقدام کنند اشاره کرد و گفت : ۲۶۰ واحد مسکونی تخریبی در شهر وجود دارد که با دلایل مختلف تاکنون نتوانسته اند نسبت به تشکیل پرونده بازسازی اقدام کنند دراین جلسه برلزوم حمایت از این افراد تاکید و با نظر مساعد استاندار مقرر شد که تمامی تسهیلات ساخت ،معیشتی و بلاعوض و مصالح در نظر گرفته شده برای واحدهای تخریبی به آنها پرداخت شود.
وی اذعان داشت : مشکلات تعاونی مسکن کارکنان و کارگران شهرداری ازدیگر موضوعات مطرح شده در این جلسه بود که استاندار دیتور دادند این موضوع بصورت ویژه پیگیری شود تا  مشکل این عزیزان نیز مرتفع گردد.
صفرز درپایان از تلاشهای انجام گرفته توسط دکتر تجری نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی ، استاندار و معاونین ایشان درجهت رفع مشکلات شهرستان و زلزله زدگان تقدیر کرد

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار