12. خرداد 1398 - 9:23   |   کد مطلب: 220596
سفیر جمهوری اسلامی ایران در ترکیه، از تجارت دوجانبه ایران و ترکیه با سازو کار جدید مالی خبر داد.

به گزارش بازی دراز، 

به گزارش روز یکشنبه شبکه خبرترک، محمد فرازمند سفیر جمهوری اسلامی ایران در ترکیه از همکاری ایران و ترکیه در ایجاد سیستم مالی مقاوم در برابر تحریم های آمریکا خبر داد.

وی افزود: ایجاد سازوکارهای جدید مالی، زمینه های تجارت دو جانبه را در زمینه تحریم های ضد ایران ایجاد می نماید.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در آنکارا با اشاره به صادرات گاز به ترکیه گفت: این امر نیاز به توسعه بیشتری دارد و تهران نیاز به سازو کار جدیدی دارد که بخش هایی از آن هم اکنون در حال اجراست.

وی با بیان اینکه می توان یک سیستم مبادله ایجاد کرد تا به تجارت در ارزهای ملی تبدیل شود، تصریح کرد: دو کشور در حال ایجاد یک بانک مشترک هستند.

فرازمند گفت: «توسعه روابط تجاری دوجانبه، حق غیرقابل قبول کشور ها است و در این زمینه هیچ کاری غیر قانونی صورت نگرفته است.»

اسپوتنیک نیز به نقل از محمد فرازمند اضافه کرد: «این کار برای جلوگیری از تحریم های آمریکا انجام نمی گیرد، چرا که ما نمی خواهیم قانون را دور بزنیم.

فرازمند گفت، ایالات متحده آمریکا علاوه بر تحریم ها، درگیر تروریسم اقتصادی است و با این کار، حقوق کشورهای دیگر از جمله ایران و ترکیه را تحت تاثیر قرار می دهد.

فرازمند در مورد درگیری بین آنکارا و واشنگتن در مورد خرید سامانه دفاع هوایی روسیه (اس ۴۰۰) از سوی ترکیه، تاکید کرد که "آمریکا هرگز خرید این سامانه پدافند هوایی را از سوی آنکارا نخواهد پذیرد.

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها