2. خرداد 1398 - 14:50   |   کد مطلب: 220503
نامه اعضای شورای اسلامی شهرسرپلذهاب به استاندار;
وضعیت نامطلوب بازسازی درشهر / اتمام بازسازی نیازمند نگاه ویژه دولت است
بازی دراز ١٤٠٤:دوتن ازاعضای شورای اسلام شهرسرپلذهاب درنامه ای به استاندارکرمانشاه وضعیت بازسازی درشهر رانامطلوب دانسته وخواستار نگاه ویژه دولت به امرساخت وسازدرشهرشدند.

به گزارش بازی دراز، 
جناب آقای بازوند استاندار محترم کرمانشاه..
سلام علیکم.
با ادای احترام وعرض خداقوت وخسته نباشید و آرزوی قبولی طاعات و عبادات ، وتوفیق درک معنوی این ایام مبارک. لازم میدانیم در خصوص وضعیت بازسازی"" شهر" زلزله زده سرپل ذهاب با توجه به اعلام وشعار اتمام بازسازی مناطق زلزله زده در رسانه ها ی جمعی نکاتی چندرا به خدمت وخاطر مبارکتان عرض نماییم:باشد که تآملی بفرمایید‌.

1-برخلاف گزارش به رسانه ها،وضعیت بازسازی واحدهای احداثی شهری سرپل ذهاب مطلوب نبوده و اکثر واحدها نیمه کاره مانده و ساخت و ساز متوقف گردیده است.
طبق آمار،از ۱۲هزار پروانه ساخت توسط شهرداری صادر شده کمتر از 500واحددر شهر تکمیل و قابل سکونت گردیده اند.

2-با توجه به گرانی مصالح و تورم شدید، میزان تسهیلات در نظر گرفته شده اصلاً پاسخگو نبوده و نیاز ضروری به تصمیم گیری مجدد دولت محترم در این خصوص احساس میگردد. اما گویی ظاهراً زلزله زدگان به طور کلی فراموش شده اند

3-بازسازی مساجد و مراکز فرهنگی و کتابخانه ها نیز بعد از گذشت18ماه تقریبا بلاتکلیف می باشد.
و حتی ساختمان خیلی از ادارات دولتی نیز هنوز آوار برداری نشده است. ( ازبازسازی واحدهای صنعتی شهرستان سخنی نمیگوییم..دردی جداگانه است)
امابا وجود لمس این واقعیت ها ، متاسفانه این روزها عنوان می شود بازسازی شهربه اتمام رسیده است .ما دقیق نمیدانیم منظوراز اتمام بازسازی بازسازی کدام منطقه و موقعیت جغرافیایی است؟

4-متاسفانه ستادهای معین بنیاد مسکن که شعار شان(تا پایان بازسازی در کنار مردم هستیم) اکنون در حال انجام کارهای پایانی بوده و تعدادی از ستادها به استان خود بازگشته اند که نشان دهند بازسازی به اتمام رسیده است..در حالی که چنین نیست..

5-توزیع آهن آلات و.....به نرخ دولتی توسط بنیاد مسکن متوقف گردیده است که مردم مجبورند از بازار آزاد با قیمت بالاتر تهیه کنند.

6-تعداد ماشین آلات بنیاد مسکن
محدود بوده و اکثر نخاله ها در سطح شهر و محلات رها شده است
و ماشین آلات شهرداری جوابگوی پاکسازی این حجم نخاله ها ساختمانی نیست.

7-مستاجرین بعد از گذشت18ماه هنوز بلاتکلیف بوده تا آنجاا‌که تعدادی از خانوارها کانکس خود را فروخته و به چادرنشینی مجدد روی آورده اند.

8-اعتبارات عمرانی در حوزه شهری (شهرداری ) را بیش از۶۰درصد کاهش داده اند
با توجه به اینکه سرپل ذهاب شهری زلزله زده می باشد.واعتبارات نیاز ضروری این مناطق بحران زده است.
بررسی بفرماییدعلت کاهش اعتبارات چیست؟

9-وبدتر اینکه پیامک های خسته کننده و تکراری است که هر روزه از طرف بانک ها برای مردم ارسال می گردد تا به هر نحوی بافشار روحی و تهدید و اجبار مردم را وادار به پرداخت اقساط کنند.موجب فشار روحی و روانی برای مردم شده است.
مردمی که توان ساخت سرپناه برای خود را ندارند با کدام پول و درآمداقساط را پرداخت نمایند؟

10-نمیدانیم علت سکوت بعضی از آقایان دلسوز!!!که ارتباط نزدیک با هیات دولت دارند چیست؟
چرا قصد ندارند مشکلات مردم را در این برهه زمانی حساس بازگو نمایند.مردم در این لحظات به کمک شما نیاز دارند نه در ایام خاص!!
جناب اقای استاندار.میدانیم که میدانید.اما یاد آور میشویم که شهرما جنگ دیده است.آوارگی را تجربه کرده است..خرابی وآوارگی مرصاد را در پیشانی خویش دارد.. ونهایتامصیبت زلزله...
توان مردم در این مصایب از دست رفته است.
رزومه ی خرابی ها در این دیار بسیار درخشان است..احتیاج به نورانیت نگاه وبازسازی مادی و معنوی دارد..شما استاندار استانی ویژه هستید..

11-آقای استاندار... امام جمعه محترم و دلسوز فرماندارمحترم و همچنین نماینده محترم مردم در مجلس شورای اسلامی که نایب رئیس کمیسیون اصل نود نیز هستند انتظار داریم
مشکلات و وضعیت کنونی مردم را با تلاش مستمر وپیگیر ومصرانه در تریبون ها بیان کنید.که‌از چشم خدا‌پنهان‌نمی ماند....

با احترام... اعضای شورای اسلامی شهر سرپل ذهاب
سید مجتبی جاسمی .مسعود مروتی

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها