2. خرداد 1398 - 10:39   |   کد مطلب: 220496
کرمانشاه- ایرنا- مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه از بازگشایی محور پاوه به سروآباد با تلاش عوامل راهداری خبر داد اما به رانندگان توصیه کرد باتوجه به حجم بالای برف و احتمال ریزش از توقف در این مسیر خودداری کنند.

به گزارش بازی دراز، فریبرز کرمی روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه این محور از آذر ماه سال 97 و با اولین بارش برف مسدود شده بود، گفت: از دهم اردیبهشت ماه سال جاری تاکنون و باتلاش بی وقفه عوامل راهداری در مدت 24 روز محور، پاوه - نودشه - سروآباد بازگشایی کرد.
وی اظهار داشت: بازگشایی این محور با امکاناتی شامل یک دستگاه بلدوزر، یک دستگاه نمک پاش، یک دستگاه گریدر، یک دستگاه لودر، یک دستگاه سواری و یک اکیپ هفت نفره از راهداران انجام شد.
به گفته او، در عملیات راهداری بازگشایی این محور 800 هزار متر مکعب برفروبی و 960 ساعت کار مفید انجام شد.
وی ادامه داد: روزانه هشت ساعت تلاش راهداران سبب شد که 17 کیلومتر از مسیر که در مرحله اول عملیات ارتفاع برف حدود چهار متر و در مرحله دوم ارتفاع برف به حدود هفت متر رسید که در کمترین بازه زمانی بازگشایی شد.
وی گفت: طول کل مسیر 21 کیلومتر است که 17 کیلومتر در استان کرمانشاه است و چهار کیلومتر مربوط به حوزه کردستان می باشد. 
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه در ادامه گفت: از 2 روز گذشته تردد در این محور برای رانندگان امکان پذیر است ولی به دلیل رانش و احتمال ریزش بهمن در طول کل مسیر توصیه می شود هموطنان عزیز به هیچ عنوان توقف نداشته باشند.
محور پاوه به سروآباد از گردنه «تته» که یکی از گردنه های برف گیر و مرتفع منطقه است عبور می کند که با اولین بارش برف این محور به دلیل سخت گذر بودن و با هدف تامین امنیت مسافران از سوی راهداری مسدود شد.
شهرستان پاوه با بیش از 62 هزار نفر جمعیت در 120 کیلومتری شمال غربی کرمانشاه قرار دارد. 

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها