30. ارديبهشت 1398 - 10:56   |   کد مطلب: 220452
تهران- ایرنا- روزنامه 'چوسان سینبو'، تریبون غیررسمی پیونگ یانگ، نوشت، علت اصلی ورود کره شمالی به عرصه مذاکره با آمریکا، کارزار فشار حداکثری تحت امر آمریکا نبود بلکه این امر به تسلط پیونگ یانگ بر برنامه هسته ای اش به عنوان عامل بازدارنده در جنگ برمی گردد.

به گزارش بازی دراز، چوسان سینبو در مقاله منتشر شده در روز یکشنبه به 'دونالد ترامپ' هشدار داد، در صورتی که تا پایان سال جاری میلادی پیشنهادهای جدیدی درباره مذاکرات هسته ای ارایه ندهد، پیونگ یانگ در برنامه های او برای انتخاب مجدد به ریاست جمهوری کارشکنی می کند. 
در این مقاله آمده است، چنانچه واشنگتن در ارایه پیشنهادهای جدید به کره شمالی شکست بخورد، ترامپ ممکن است قبل از شروع مبارزات برای انتخاب شدن دوباره به ریاست جمهوری آمریکا شاهد هدر رفتن دستاوردهایش در رابطه با پیونگ یانگ باشد.
به نوشته این روزنامه، در صورتی که نشست سوم 'کیم جونگ اون' و ترامپ امسال برگزار نشود، وعده کیم در نشست هانوی درباره آزمایش نکردن تسلیحات هسته ای و موشک های قاره پیمای بالستیک دیگر به قوت خود باقی نخواهد ماند.
در این مقاله همچنین آمده است، کره شمالی اعلام کرد، تا زمانی که آمریکا رفتاری را که در هانوی به نمایش گذاشت، تغییر ندهد و تا قبل از پایان 2019، تدابیر مناسبی پیشنهاد نکند، پیونگ یانگ سر سوزنی از موضع خود عقب نشینی نمی کند..
این روزنامه کره شمالی، از آمریکا به خاطر درخواست از پیونگ یانگ برای صرفنظر کردن از تسلیحات هسته ای اش قبل از لغو تحریم ها انتقاد کرد و نوشت، سرکشی آمریکا موجب شکست نشست هانوی شد. این ادعای تندروهای آمریکا که اگر آمریکا به تحریم ها علیه پیونگ یانگ ادامه دهد، کره شمالی خواستار ازسرگیری مذاکرات می شود، پوچ و بی اساس است.
در بخش دیگری از این مقاله آمده است، علت اصلی ورود کره شمالی به مذاکره با دولت ترامپ، کارزار فشار حداکثری تحت امر آمریکا نبود بلکه مهارت و استادی کشور بر برنامه هسته ای اش به عنوان یک عامل بازدارنده در جنگ بود.
کیم و ترامپ اولین بار در ژوئیه گذشته سنگاپور دیدار کردند و به توافقی مبهم درباره خلع سلاح هسته ای کره شمالی دست یافتند. سران کره شمالی و آمریکا دومین نشست خود را در هانوی ویتنام برگزار کردند که به نتیجه ای نرسید.

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها