پربازدیدترین ها

سرویس: تازه های خبر کد خبر: 220451 ۱۰:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۰

رئیس کل بیمه مرکزی:

نرخ شکنی به صنعت بیمه آسیب می زند

تهران- ایرنا- رئیس کل بیمه مرکزی گفت: نرخ شکنی، آسیب های جدی بر پیکره صنعت بیمه وارد می‌آورد. شرکت‌های بیمه باید در اقدامی هماهنگ و در تعاملی سازنده از ارائه نرخ های غیر فنی پرهیز کنند.

نرخ شکنی به صنعت بیمه آسیب می زند

به گزارش بازی دراز، به گزارش بیمه مرکزی ایران، غلامرضا سلیمانی در نشست سندیکای بیمه گران ایران، سود سال 1396 صنعت بیمه را رقمی در حدود 850 میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: موضوع بدهی های معوقه، یک خسران جدی در صنعت بیمه است و شرکت هایی که با بدهکاران بزرگ صنعت پای میز قرارداد می نشینند، به این بحران دامن می زنند.
رئیس شورای عالی بیمه با تأکید بر ضرورت تعامل بیشتر بین نهاد ناظر و صنعت بیمه به موضوع کنترل ریسک اشاره کرد و گفت: بیمه مرکزی به عنوان یک بیمه گر اتکایی ریسک های فاقد منطق اقتصادی و نرخ های غیر فنی را نمی پذیرد و از مدیران شرکت‌های بیمه نیز انتظار می‌رود هنگام عقد قرارداد به منافع شرکت و سهامداران خود توجه کنند.
رئیس کل بیمه مرکزی با استقبال از برپایی به هنگام مجامع شرکت های بیمه، تصریح کرد: در راستای اجرای طرح مثلثی و همچنین اهمیت موضوع حفظ منافع شرکت ها، در همه جلسات بررسی صورت های مالی ارائه شده توسط شرکت ها حضور خواهم داشت.
وی با اشاره به استفاده برخی شرکت‌های بیمه از ارزیابان غیرمجاز، گفت: فقط ارزیابانی می‌توانند در صنعت بیمه فعالیت کنند که مجوزهای لازم را از بیمه مرکزی دریافت کرده باشند.
رئیس کل بیمه مرکزی به طرحی از سوی پلیس مبنی بر کاهش 2 هزار فقره فوتی در سال اشاره کرد و از سندیکای بیمه گران ایران خواست تا با بررسی دقیق و کارشناسی این طرح، در این خصوص تصمیمات لازم را اتخاذ کنند.
سلیمانی با بیان اینکه سندیکا باید ساز و کاری طراحی کند تا شرکت‌های بیمه بتوانند مطالبات معوقه خود را وصول کنند.
وی از آغاز تبادل دوسویه اطلاعات بین بیمه مرکزی و نیروی انتظامی خبر داد و ابراز امیدواری کرد با تبادل اطلاعات طرفین بسیاری از مشکلات صنعت بیمه برطرف شود.
در پایان این نشست مسائلی نظیر تعیین تکلیف تخفیف‌های 2.5 درصد بیمه شخص ثالث و مشکلات مربوط به بیمه درمان، مورد بحث و بررسی قرار گرفت.