30. ارديبهشت 1398 - 9:51   |   کد مطلب: 220450
بازی دراز1404: اجاره بهای منازل استیجاری سرپلذهاب این روزها سر به فلک کشیده و در چند سال اخیر بی سابقه بوده است .

به گزارش بازی دراز، اجاره بهای منازل استیجاری سرپلذهاب این روزها سر به فلک کشیده و در چند سال اخیر بی سابقه بوده است . تورم موجود در کشور بر سرپلذهاب نیز تاثیر گذار بوده و خصوصا"‌ در بخش مسکن و ساخت و ساز به خوبی قابل مشاهده است.

صاحبان منازل که پس از زلزله واحد مسکونی تخریبی خود را در سایه تورم و گرانی موجود در بازار آهن آلات و مصالح ساختمانی ساخته اند ناچارا" باید بر خلاف میل باطنی خود رهن و اجاره منازل را بالا برده تا بتواند بخشی از هزینه های بالای ساخت وساز را جبران کند.
 
مستاجرین نیز این روزها برای یافتن واحد مسکونی مناسبی که توان پرداخت رهن و اجاره آنرا داشته باشند در تنگنا قرار دارند.
بسیاری از مستاجرین شهرستان از قشر ضعیف و کم درآمد جامعه هستند و توان پرداخت این هزینه ها را ندارند و مجبورند یا منزلی کوچکتر انتخاب کرده و یا برای ادامه زندگی به شهرکهای حاشیه شهر بروند .
تورم موجود در بخش منازل استیجاری نه خواست مستاجرین است و نه خوشایند مالکین می باشد و هر دو دسته از این وضعیت گرانی بوجود آمده ناراضی هستند.
 
قیمت تمام شده واحدهای مسکونی برای مالکین یکی از دلایل بالارفتن اجاره بهای منازل است. 
مالکین در وضعیت گرانی بی سابقه ای دست به ساخت و ساز منازل زدند و بسیاری از آنها علاوه بر تسهیلات دریافتی از سوی بنیاد مسکن برای انجام ساخت و ساز بسیار مقروض شده اند و مجبورند جبران بخشی از هزینه های خود را از این طریق تامین نمایند.
 
این روزها وضعیت اقتصادی و معیشتی خانواده ها در سختی است و اجاره بهای منازل نیز براین مشکلات افزوده است .
امیدواریم صاحبان منازل باوجود هزینه های هنگفتی که برای ساخت و ساز منازل متحمل شده اند در اجاره دادن خانه های خود به مستاجرین با پایین آوردن قیمت رهن و اجاره کمک حال مستاجرین ضعیف و کم درآمد شوند .
لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها