23. ارديبهشت 1398 - 12:41   |   کد مطلب: 220390
بازی دراز1404:نشست شورای زکات شهرستان سرپل ذهاب با حضور امام جمعه و روحانیون و طلاب منطقه در دفتر امام جمعه شهرستان برگزار شد.

به گزارش بازی دراز، حجت الاسلام جواد فاطمی نسب امام جمعه سرپل ذهاب در این نشست با بیان اینکه روحانیت نقش بسزایی در تبیین پرداخت زکات در میان مردم دارند،افزود: از طریق سازمان تبلیغات با حضور روحانیون تبلیغات بیشتری در زمینه زکات پرداخته شود و از طریق کمیته امداد شفاف سازی بیشتری در خصوص کمک های مردمی  در این خصوص انجام شود.

 

وی ضمن ارج نهادن فعالیتهای شورای زکات شهرستان سرپل ذهاب ،گفت: ترویج زکات به عنوان یک واجب الهی بسیار حائز اهمیت بوده و باید در راستای تشویق مردم به انجام این دستور الهی به شناسایی افرادی که زکات به آنها تعلق می‌گیرد پرداخت و با دیدار چهره به چهره با آنها مقوله پرداخت زکات در جامعه را تقویت کرد.

 

رئیس کمیته امداد سرپل ذهاب حیدر بهرامی در ادامه اظهار داشت: درشهرستان سرپل ذهاب در سال گذشته مبلغ 16میلیارد و 371میلیون و 266هزارریال  زکات واجب و مستجب و فطریه (علم، سادات کفاره) جمع آوری شده است .

 

وی یادآور شد: شهرستان سرپل ذهاب توانست مقام اول در استان کرمانشاه در جمع آوری زکات به خود اختصاص دهد لذا علت این رشد فزآینده را تاثیر تبلیغات گسترده روحانیون در روستاها،دیدار با اعضای شوراهای اسلامی و دهیاری ها، اجرای طرح چهره به چهره با کشاورزان و جلب اعتماد کشاورزان است.

 

گفتنی است، ارسال صورتجلسه شورای زکات به تمامی ادارات اعضای شورای زکات در خصوص شرح مصوبات جلسه شورای زکات، ارسال فرم های تشکیل شورای زکات به بخشداری ها، ارسال فرم ها های زکات فطره به بخشداری ها جهت توزیع دهیاران،دیدارچهره به چهره با دهیاران و کشاورزان، توزیع کتابچه زکات بین کشاورزان و دهیاران، توزیع قریب به یک هزارکیسه زکات بین روستاهای بخش قلعه شاهین و حومه از فعالیتهای طی هفته گذشته دبیرشورای زکات شهرستان بود است.

انتهای پیام/3033

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها