21. ارديبهشت 1398 - 12:00   |   کد مطلب: 220376
کرمانشاه- ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه یکی از نیازهای اساسی جامعه را فهم معارف قرآن و عمل به آن دانست و گفت: عمل به قرآن کریم در جوامع اسلامی راه مقابله با دشمنان است.

به گزارش بازی دراز،  آیت الله مصطفی علما در خطبه‌های نماز جمعه این هفته کرمانشاه با اشاره به حمله اسرائیل به نوار غزه و تسلیم شدن این رژیم غاصب گفت: این قدرت و ایستادگی مردم غزه برگرفته از قرآن است که اسرائیل را با 200 کلاهک هسته ای وادار می کند برای برقراری آتس بس دست به دامن کشور مصر شود. 
آیت الله علما، در ادامه علت دشمنی دشمنان با جمهوری اسلامی ایران را ناشی از قدرت آن دانست و اظهار داشت: دشمن وقتی قدرت مقاومت ایستادگی ایران را از قرآن می بیند با آن دشمنی می کند لذا آموزش و پرورش و خانواده ها باید به پرورش قرآنی فرزندان این کشور همت و توجه بیشتری کنند. 
وی مشکلات دنیای اسلام را عمل نکردن به قرآن دانست و گفت: اگر کشورهای اسلامی به جای فقط خواندن قرآن به آن عمل می کردند الان ترامپ آنها را گاو شیرده نمی خواند. 
خطیب نماز جمعه شهر کرمانشاه در ادامه به سخنان اخیر مقام معظم رهبری در جمع طلاب اشاره کرد و گفت: مقام معظم رهبری فرمودند آمریکا هیچ گاه قابل اعتماد نیست و هر کشوری به آمریکا اعتماد کرده ضرر کرده است. 
نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه، همچنین به سخنان امام راحل (ره) اشاره کرد که فرموده بودند، «ما تا آخر در مقابل آمریکا ایستاده و مبارزه می کنیم».
آیت الله علما در بخش دیگری از سخنان خود به نهم ماه مبارک رمضان اشاره کرد که با فتوای آیت الله شیرازی قرارداد تنباکو لغو شد و این را از نفوذ روحانیت دانست که با نصف خطی قرارداد بزرگ 2کشور را باطل کرد. 
وی در ادامه به 25 اردیبهشت روز ابوالقاسم فردوسی حکیم اشاره کرد و گفت: که زبان فارسی به همت این شاعر بزرگ زنده شده است. 
آیت الله علما همچنین 25 اردیبهشت ماه روز خانواده را گرامی داشت و خواستار اطعام و اکرام ایتام کمیته امداد امام خمینی (ره) در ماه مبارک رمضان توسط افراد خیر شد.
وی در پایان شهادت امیر سرتیپ جهان تیغ فرمانده سابق لشکر81 زرهی کرمانشاه را تسلیت گفت.

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها