21. ارديبهشت 1398 - 11:55   |   کد مطلب: 220370
تهران - ایرنا -رئیس سازمان امور دانشجویان گفت: تعداد یکهزار و 811 نفر از دانشجویان دکتری مشغول به تحصیل در دانشگاه های داخل در سال 1397 از امکان فرصت‌های تحقیقاتی کوتاه‌مدت خارج و داخل استفاده کردند.

به گزارش بازی دراز، به گزارش روز شنبه گروه دانشگاه ایرنا ، مجتبی صدیقی در تشریح عملکرد سال 97 سازمان امور دانشجویان، اظهار کرد: تعداد دانشجویان غیرایرانی شاغل به تحصیل در دانشگاه‌های وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، به 27 هزار و 500 نفر رسیده است.
سال گذشته 1200 دانشجوی دکتری به فرصت های مطالعاتی اعزام شدند و حدود 600 دانشجوی دیگر هم از فرصت تحقیقاتی داخل کشور استفاده کردند.
به گفته رئیس سازمان امور دانشجویان، ارتقای برنامه‌های سلامت جسمی، روحی، مشاوره‌ای و اجتماعی دانشجویان، با تأکید بر توانمندسازی و پیشگیری از طریق تدوین برنامه جامع بهداشت روانی، اجرای برنامه دانشگاه‌های عاری از دخانیات، برگزاری کارگاه‌های آموزشی مهارت‌های زندگی، توسعه و حمایت از فعالیت کانون‌های همیاران سلامت، اجرای کارنامه سلامت جسم و روان دانشجویان ورودی جدید دانشگاه‌ها و انعقاد تفاهم‌نامه با ستاد مبارزه با مواد مخدر وزارت کشور فعالیت‌هایی بود که در این چارچوب انجام شد.
معاون وزیر علوم، اظهار کرد: گسترش فعالیت‌های فوق برنامه دانشجویان برای انجام فعالیت‌های سالم با هدف افزایش نشاط و امید دانشجویان از طریق اجرای برنامه‌های ورزش همگانی، قهرمانی ، فوق‌برنامه و افزایش بهره‌وری و استفاده بهینه از فضاهای ورزشی از برنامه‌های راهبردی در نظام فرهنگی انسان‌ساز و اخلاق‌مدار است. در این راستا 27 پروژه تجهیز زمین چمن مصنوعی دانشگاه‌ها اجرا شد که بیش نیمی از آنها تا پایان سال 97 به بهره‌برداری رسید و مابقی در نیمه اول سال 98 به اتمام می‌رسد.
رئیس سازمان امور دانشجویان در خصوص سایر فعالیت‌های این سازمان گفت: فرصت کوتاه‌مدت تحقیقاتی، احکام بورس داخل، احکام بورس خارج ، تسهیلات دانشجویی و معرفی به بانک برای دریافت ارز دانشجویی، آزمون زبان MSRT، بورس دول، دانشنامه‌های صادره دانش‌آموختگان خارج از کشور، انتقال از خارج به داخل، شورای بررسی موارد خاص و میهمانی و انتقال در سامانه از سایر فعالیت‌های انجام شده سازمان امور دانشجویان در سال 97 است.
براساس گزارش وزارت علوم ، وی افزود: طراحی و اجرای فاز یک طرح جامع خدمات دانشجویی در دانشگاه‌ها، تنظیم و تصویب سند راهبردی سازمان، تأمین یارانه ویژه به مبلغ 200 میلیارد تومان برای کمک به غذای دانشجویان، تأسیس و راه‌اندازی 103 غذاخوری مکمل دانشجویی در 53 دانشگاه، ارائه تسهیلات مختلف دانشجویی به 54 هزار و 670 نفر از دانشجویان خارج از کشور، تهیه شناسنامه خدمت برای 43 خدمت سازمان و ارائه آن به سازمان امور استخدامی از طریق وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و تفویض امضای الکترونیکی دانشنامه‌های تحصیلی دانش‌آموختگان نیز از دیگر فعالیت‌های انجام شده در این سازمان (برای اولین بار) است.

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها