21. ارديبهشت 1398 - 10:41   |   کد مطلب: 220368
بازی دراز1404:رئیس جهاد کشاورزی سرپل ذهاب از سمپاشی یک هزار و 700 هکتار ازمزارع شهرستان سرپل ذهاب، برعلیه بیماری زنگ زرد گندم خبر داد.

به گزارش بازی دراز، علی سلیمانی در گفتگو با خبرنگار ما گفت: بیماری " زنگ زرد گندم" درمزارع شهرستان شیوع پیدا کرده بود که با اقدامات بکار گرفته شده و اطلاع رسانی چهره به چهره بین کشاورزان و حضور در روستاها، ازگسترش این نوع بیماری جلوگیری بعمل آمد و دراین راستا یک هزار و 700 هکتار از مزارع آفت زده سمپاشی قارچ کش بعمل آمد.

 

وی افزود: درخصوص این بیماری، به تمام مراکزجهاد کشاورزی دهستان ها تاکیدات لازم ابلاغ و اطلاعیه های فنی مورد نیاز به منظور اطلاع رسانی در بین کشاورزان صورت گرفته است.

 

وی تصریح کرد: زنگ زرد گندم یکی از مهم‌ترین بیماری‌های قارچی مزارع گندم و جو در کشور است که در صورت وجود شرایط آب و هوایی مناسب از جمله بهار خنک و وجود رطوبت نسبی مناسب در هوا، احتمال طغیان و گسترش آن در مزارع کشاورزان وجود دارد و در صورت شیوع خسارت سنگینی را به بار خواهد آورد.

 

گفتنی است در سرپل ذهاب اراضی زراعی آبی شهرستان ۱۶هزار و ۳۸ هکتار و اراضی دیم ۲۸هزار و۲۸۳هکتار می باشد که سطح زیر کشت گندم آبی ۱۳هزار و۵۰۰ هکتار و گندم دیم ۱۹هزار و۵۰۰ هکتار و جو دیم ۲هزار و ۹۰۰هکتار است.

انتهای پیام/3033

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها