18. ارديبهشت 1398 - 12:56   |   کد مطلب: 220354
بازی دراز 1404:به مناسبت هفته معلم مراسم بزرگداشت روز معلم و تجلیل از معلمان نمونه سرپلذهاب در هنرستان زینبیه شهرستان برگزار شد.

به گزارش بازی دراز، امام جمعه سرپل ذهاب حجت الاسلام جواد فاطمی نسب در این مراسم ضمن گرامیداشت هفته معلم و یاد و خاطره شهید مطهری گفت: یکی از وظایف مهم و سنگین حیاتی و اساسی معلمان ما این است که دربرابر فرهنگ جامعه مسئول اند. فرهنگی که اگرغنی باشد اگرمعلمان دلسوز پای آن بایستند و از آن دفاع کنند فرهنگی که شهید مطهری ها و شهدای عزیزی تقدیم اسلام کردیم.

 

وی افزود: امروزاگرمی خواهیم اندیشه های شهید مطهری به اوج خود برسانیم و اندیشه های امام راحل(ره) در جامعه رواج بدهیم نیاز است جامعه فرهنگی و معلمان ما درمعرفت افزایی در بین نسل سوم و چهارم تلاش چشمگیری داشته باشند .

 

فرماندارسرپل ذهاب محبت جمالی نیا درادامه گفت: به برکت نظام جمهوری اسلامی و همت مسئولان شرایط تحصیل برای دانش آموزان آسانتر شده است ارزشمندترین سپاس ، سپاس ازمقام معلم و ارج نهادن به جایگاه علم و تقوا است.

 

وی معلمان ، فرهیختگان این جامعه و سرمایه های کشورعنوان کرد و گفت: معلمان با راه و روش علمی و عملی به تربیت آینده سازان و پیشرفت کشور فکر میکنند و امروزه کشور را در اوج قدرت در منطقه در جایگاه برترین های علمی قرار داده اند.

 

جمالی نیا تصریح کرد: جایگاه مقام شامخ معلم برگرفته از جلوه های تربیتی آموزشی و فرهنگی مزین به نام استا شهید گرانقدرعلامه شهد مطهری که سرمشق علوم سیاسی، دینی ،اجتماعی و فرهنگی برای همگان است که در مجامع داخلی و بین المللی نامی ویژه گرفته است .

 

فرماندار سرپل ذهاب در ادامه به آسیب دیدگی های حوزه مدارس در زلزله سال 96 اشاره کرد و گفت: به دنبال این جریان 57 مدرسه و 2 مجتمع فرهنگی آموزشی مورد ساخت و بازسازی قرارگرفت.

 

وی گفت: در سال گذشته 23 مدرسه و یک مجتمع فرهنگی جهان پهلوان تختی به همت اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه، اداره نوسازی مدارس استان و مجمع خیرین مورد بهره برداری قرار گرفت.

 

این مقام مسئول پیش بینی کرد: 25 مدرسه درحال ساخت تا پایان خرداد سال جاری مورد بهره داری قرار گیرد و 9 مدرسه باقی مانده با پیشرفت فیزیکی 77 درصد قبل از بازگشایی سال تحصیلی 98 به بهره برداری برسد.

 

رئیس آموزش و پرورش سرپل ذهاب روح اله عباسیان در ابتدای مراسم ضمن خوشآمدگویی و تبریک روز معلم گفت: در تمام زمینه ها واقعیت امروزجامعه مدیون هدایت گری های معلمانی است که در تحقق رویاها و افتخارات بشریت نقش اول تکامل انسان را رقم میزنند.

 

لازم به ذکراست؛ در پایان از 43 نفراز معلمان نمونه استانی و شهرستانی سرپل ذهاب تجلیل بعمل آمد.

انتهای پیام/3033

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها