18. ارديبهشت 1398 - 10:48   |   کد مطلب: 220352
مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه از واریز ۱۰ میلیون تومان به حساب بیماران ضایعه نخاعی آسیب دیده در زلزله سال ۹۶ استان کرمانشاه خبر داد و گفت: در این زمینه ۲۵ نفر شناسایی شده است.

به گزارش بازی دراز، 

فاطمه رضوان مدنی در گفتگو با خبرنگار مرصادنیوز  از ۱۰ میلیون تومان به حساب بیماران ضایعه نخاعی در استان کرمانشاه خبر داد و گفت: در زلزله آبان ماه سال ۹۶ بیست و پنج نفر در استان کرمانشاه دچار ضایعه نخاعی شدند.

وی افزود: برای کمک به این بیماران زلزله زده، با پیگیری‌های استاندار کرمانشاه مبلغ ۱۰ میلیون تومان به حساب این بیماران واریز شد.

شناسایی ۲۵ آسیب دیده ضایعه نخاعی در زلزله استان کرمانشاه

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه یادآور شد: پس از وقوع رخداد زلزله، در آبان ماه سال ۹۶ همکاران ما با پیگیری‌هایی که در سطح شهرستان‌های زلزله زده، بیمارستان‌های استان کرمانشاه و حتی بیمارستان‌های کشور انجام دادند، نهایتاً ۲۵ نفر از هموطنان ما به عنوان ضایعات قطع نخاعی در زلزله مذکور شناسایی شدند.

وی تصریح کرد: از این تعداد ۱۹ نفر مربوط به شهرستان سرپل، ۵ نفر مربوط به شهرستان ثلاث‌باباجانی و ۱ نفر مربوط به شهرستان جوانرود است.
مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه ادامه داد: پس از شناسایی، برای این افراد تشکیل پرونده داده شد و سپس به مراکزی ما هدایت شدند و حتی خانواده‌های این افراد تحت پوشش قرار گرفتند.

راه اندازی ۲ مرکز توان پزشکی و توانبخشی در استان کرمانشاه

رضوان مدنی از راه اندازی ۲ مرکز توان پزشکی و توانبخشی در دو شهرستان سرپل ذهاب و ثلاث باباجانی در این راستا خبر داد و گفت: توسط همکاران ما امکانات بسیار خوبی در این مراکز تهیه و تدارک دیده شده است.

وی افزود: هدف از ایجاد این مراکز این است که اقدامات درمانی به صورت راحت تری در اختیار این افراد که در سرپلذهاب و ثلاث باباجانی سکونت دارد، قرار گیرد و بتوانند به راحتی از این امکانات استفاده کنند.

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه در پایان گفت: مسکن این افراد نیز مناسب سازی شده و از همان روز اول نیز هزینه مذکور به صورت متمرکز و کامل از سوی سازمان به حساب این افراد واریز می‌شود.

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها