5. ارديبهشت 1398 - 10:23   |   کد مطلب: 220191
کرمانشاه- ایرنا- سرپرست اداره دامپزشکی کرمانشاه گفت: باعنایت به شروع فصل گرما و لزوم کنترل حشرات ناقل بیماری، طرح سمپاشی دام و اماکن دامی روستایی و عشایری شهرستان آغاز شد.

به گزارش بازی دراز، ایرج کاکایی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: عملیات سم‌پاشی در نواحی روستایی یکی از وظایف دامپزشکی است که در اداره دامپزشکی شهرستان کرمانشاه همانند سال‌های گذشته با توان مضاعف برنامه‌های رایگان سم‌پاشی بدن دام و جایگاه دام برای مبارزه با بیماری‌های انگلی داخلی و خارجی و توزیع رایگان سم را در برنامه کاری خود دارد.
وی افزود: در اجرای این طرح که حداقل یک ماه به طول می‌انجامد، دام‌های روستایی و عشایری و اماکن نگهداری آنها از روز گذشته در روستاهای پشته گرمسیر عثمانوند از جمله روستاهای گلیل، سلاطین، گلدره، خرونان، انارک سفلی، دره دوزخ و پشت کبود توسط اکیپ‌های دامپزشکی به صورت رایگان مورد سمپاشی قرار گرفتند تا ضمن کنترل جمعیت حشرات ناقل بیماری، انگل‌های خارجی بدن دام نیز از بین بروند.
وی ادامه داد: انگل‌های خارجی، علاوه بر تضعیف دام به دلیل خونخواری، ناقل برخی از بیماری‌های ویروسی و تک یاخته‌ای از جمله بیماری‌های مهم و خطرناک لمپی‌اسکین، تیلریوز و تب خونریزی دهنده کریمه کنگو (CCHF) هستند که سمپاشی دام و اماکن دامی از اصلی‌ترین روش‌های کنترل و پیشگیری از این بیماری‌ها هستند.
وی رسیدگی به مشکلات و خدمت به عشایر غیور و روستاییان که قشر تولید کننده و بی‌ادعای جامعه محسوب می‌شوند را از مصادیق رونق تولید دانسته و خاطرنشان شد عملیات سم‌پاشی علیه بیماری‌های انگلی خارجی دام‌های سبک و سنگین در روستاهایی که کانون این بیماری‌ها در استان هستند، از اردیبهشت امسال توسط اکیپ‌های دامپزشکی آغاز و تا پایان ماه ادامه خواهد داشت.
به گزارش ایرنا؛ در استان کرمانشاه چهار میلیون و 650 واحد دامی و بیش از یک هزار و 333 واحد دامپروری صنعتی شامل 700 واحد مرغداری گوشتی صنعتی، 176 واحد گاوداری شیری، 181 واحد پرواربندی گوساله و 219 واحد پرواربندی بره فعال است.
در این استان همچنین 24 واحد مرغداری تخمگذار، 13 واحد پرورش بوقلمون صنعتی، 9 واحد مرغ مادر گوشتی، چهار واحد جوجه کشی، 2 واحد مرکز پرندگان زینتی، پنج واحد پرورش شترمرغ و بیش از 309 هزار کلنی زنبور عسل و سایر واحدهای بخش روستایی و عشایری وجود دارد.
در استان کرمانشاه سالانه بیش از 451 هزار تن انواع محصولات دامی شامل 336 هزار تن شیرخام، 36 هزار و 300 تن گوشت قرمز، 63 هزار و 800 تن گوشت طیور، 11 هزار و 100 تن تخم مرغ و چهار هزار و 83 تن عسل تولید می شود.

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها